Reklama

ITA TOOLS Stal Mielec wspiera Szlachetną Paczkę

Opublikowano: czw, 9 gru 2021 21:31
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Klub ITA TOOLS Stal Mielec objął patronat nad Szlachetną Paczką. Siatkarki w niedziele udadzą się do potrzebujących rodzin, by podarować produkty, które wcześniej zakupiły. W sobotnim meczu na rozgrzewkę ubiorą koszulki z napisem #lubięludzi, który jest tegorocznym hasłem Szlachetnej Paczki.

 

-Pomagając innym sprawiamy, że świat staje się bardziej przyjazny. Nawet drobny gest, pomoc, sprawia że dla kogoś trudy życia stają się odrobinę lżejsze. Pomaganie innym to dobro, które do nas wraca. Święta Bożego Narodzenia to magiczny, wyjątkowy czas! Podzielmy się tą magią i radością z innymi. Cieszę się, że mój klub, drużyna ITA TOOLS Stal Mielec wspiera inicjatywę Szlachetnej Paczki - powiedziała Sandra Szczygioł, kapitan ITA TOOLS Stal Mielec.

 

 

SZLACHETNA PACZKA. TY TEŻ MOŻESZ POMÓC.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Działamy od 2001 r. i wbrew pozorom, nie zajmujemy się robieniem paczek. Paczka jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami.

RODZINY W POTRZEBIE

Szukamy ludzi w trudnej sytuacji, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Chcemy docierać do Rodzin w potrzebie w ciągu pierwszego roku od momentu, gdy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda.

WOLONTARIUSZE 

Wolontariat w Szlachetnej Paczce jest wymagający, ale też daję satysfakcję, bo efekty zaangażowania możesz doświadczyć bardzo szybko. Zaczyna się czterostopniową rekrutacją, następnie odbywają się szkolenia. A potem SuperW wchodzi w życie ludzi, których dotknęła bieda czy tragedia. Poznaje ich historię, stara się o poprawę ich losu. Co ciekawe, najczęściej trafiają do nas ludzie mocno zajęci. Bo czują, że czas poświęcony na Paczkę jest wartościowy i efektywny. To zaangażowanie, które daje radość i satysfakcję.

DARCZYŃCY

Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. To zaangażowanie grupy wrażliwych ludzi – bo Paczkę przeważnie robią średnio 24 osoby – którzy są wrażliwi na innych i chcą podzielić się z tymi, którzy mają trudniej. Przy dobrej organizacji i współpracy Szlachetną Paczkę zrobić może każdy. Staramy się również, aby w Darczyńcach była jak największa radość pomagania dzięki kontaktowi z Wolontariuszem i poznaniu reakcji obdarowanej Rodziny. Ty też możesz pomóc – dołącz do Darczyńców Szlachetnej Paczki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy