ITA TOOLS Stal Mielec w finale play-off [ZDJĘCIA,VIDEO]

Sport W sobotę, 30 kwietnia o godzinie 17:00 odbył się drugi mecz półfinału play off. ITA TOOLS Stal Mielec wygrała w tie-breaku z LOS-em Nowy Dwór Mazowiecki i zameldowała się w finale I ligi kobiet.

Emocję towarzyszyły kibicom cały czas. Szczególnie w czwartym secie, w którym Nowy Dwór Mazowiecki był bliski wygrania  spotkania. Stal wytrzymała presje i to doprowadziła do tie-breaku. W ostatnim secie drużyna z Mielca nie dała dojść rywalom do głosu. Już w sobotę ITA TOOLS Stal Mielec w Tarnowie powalczy o awans do Tauron ligi. W finale play-off drużyny grają do 3 zwycięstw.

Na meczu obecni byli: Jacek Sęk -  Sekretarz PZPS, Prezes ITA TOOLS Tomasz Nieciąg, Marek Paprocki, Przewodniczący Rady Powiatu, Jacek Wiśniewski, Prezydent Mielca oraz zastępcy Adraiana Miłoś oraz Paweł Pazdan.

MVP: Judyta Gawlak

ITA TOOLS Stal Mielec – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:2

(25:16, 22:25, 23:25, 26:24, 15:10)

stan rywalizacji play-off: 2-0 dla Stali

awans do finału: Stal Mielec

Składy zespołów:

Stal: Gawlak (13), Molenda (21),  Bryda (26), Mras, Lach (2), Szczygioł (15), Samul (libero) oraz Kuźniar, Stroiwąs (8), Hnatyszyn

LOS: Laskowska (4), Jaworska (3), Filipek (5), Świętoń (16), Deptuch (27), Jędrzejewska (23), Balcerowicz (libero) oraz Wołoszyn, A .Duda (1), M. Duda