IRYDA Mielec zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Boksie - Zdjęcie główne

SportW dwudniowym turnieju w Stalowej Woli można było zobaczyć wszystkich 11 podkarpackich medalistów Mistrzostw Polski z 2020r. Wśród najlepszych była też sekcja bokserska z Mielca. Jak poradzili sobie Mielczanie?

Podkarpaccy bokserzy rywalizowali ze sobą na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli w dniach 5-6.03.2021r.. Do walki o medale i szarfy mistrzowskie zgłosiło się 72 zawodniczki i zawodników z 10 podkarpackich klubów; Stal Stalowa Wola Boxing Team, Iryda Mielec, Morsy Dębica, Stal Rzeszów, Wisłok Rzeszów, Gimnasion Boguchwała, Budo Krosno, Optimus Fight Club Krosno, Legenda Jarosław, Ring Sikorski Stalowa Wola.

W dwudniowym turnieju można było zobaczyć wszystkich 11 podkarpackich medalistów Mistrzostw Polski z 2020r., którzy potwierdzili swoją klasę zdobywając tytuły Mistrzów Województwa Podkarpackiego na 2021r.

Organizatorem mistrzostw był Podkarpacki Okręgowy Związek Bokserski i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Stal Stalowa Wola Boxing Team.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce Iryda Mielec

II miejsce Stal Stalowa Wola Boxing Team

III miejsce Wisłok Rzeszów

Dla mieleckiej sekcji bokserskiej były to niesamowite mistrzostwa, 6 złotych medali oraz 4 srebrne.

Złoto dla klubu zdobyli:

Filip Dusza, Gracjan Bałutowski, Roman Golets, Jakub Prokop, Patryk Dudek oraz Jerzy Armatys

Zaś Srebro:

Paweł Róg, Alan Stanos, Kryspin Marzec oraz Hubert Graboś.

Roman Golets boksując w nie swojej kategorii wagowej 63kg wygrał walkę finałową już w 1 rundzie.

Filip Dusza kolejny rok z rzędu pokazał klasę, pokonując pewnie swoich rywali.

Patryk Dudek zwyciężył punktowo nad reprezentantem Optimusa Krosno, zostając pierwszym w historii Irydy Mistrzem okręgu kat. Młodzik.