III Niepodległościowy Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej

Sport W miniony weekend, odbył się III Niepodległościowy Młodzieżowy Turniej Piłki Ręcznej w kategorii Junior Młodszy i Młodzik. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Stal Mielec. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek (5 listopada) i trwało przez trzy dni. W piątek i sobotę mogliśmy śledzić zmagania Juniorów Młodszych, a w niedzielę Młodzików.

Dzień I:

Mecze są rozgrywane systemem "każdy z każdym" (2x20minut).

Turniej rozpoczął się o godzinie 15:30 od meczu SPR Stal Mielec z SPR Górnik Zabrze. Do przerwy drużyna z Mielca przegrywała 6 bramkami. Druga połowa nie przyniosła większych zmian, a Zabrzanie zwyciężyli 15:21.

W drugim meczu zmierzyły się ze sobą drużyny MKS Pałac Młodzieży Tarnów oraz MOSiR Bochnia. Po pierwszej połowie Tarnowianie zwyciężali 14:5, a ostatecznie wygrali 25:14.

Trzecie spotkanie odbyło się pomiędzy Padwą Zamość a Gwardią Opole. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 7:10 dla Gwardii Opole. Gwardziści zwyciężyli 16:28.

W czwartym meczu SPR Stal Mielec podejmowało MKS Pałac Młodzież Tarnów. Tarnowianie zwyciężyli pierwszą połowę 5:8. Mecz zakończył się wynikiem 12:19 dla MKSu.

Kolejny mecz rozegrały między sobą drużyny Gwardia Opole i MOSiR Bochnia. Mecz toczył się "bramka za bramkę". Do przerwy był wynik 14:13 dla Opolan. Druga połowa nie przyniosła zmian i Gwardziści zwyciężyli 29:27.

Mecz Padwy Zamość z SPR Górnik Zaborze zakończył pierwszy dzień zmagań w Turnieju.  Zabrzanie z wysokim prowadzeniem schodzili na przerwę, na tablicy widniał wynik 4:15. Mecz zakończył się wysokim prowadzeniem Zabrzan, którzy zwyciężyli 10:32.

Dzień II:

Drugi dzień zmagań rozpoczął od meczu SPR Stal Mielec z MKSem Padwą Zamość. Mecz był bardzo wyrównany, ale to Stal zwyciężyła. Do przerwy było 12:9,a w końcówce 18:17.

W ósmym meczu Turnieju spotkały się za sobą Gwardia Opole i SPR Górnik Zabrze. Do przerwy mogliśmy zobaczyć wynik 7:16 dla Górnika. W drugiej połowie Zabrzanie kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli 11 bramkami, 15:26.

Dziewiąte spotkanie odbyło się pomiędzy MOSiRem Bochnia a MKSem Padwą Zamość. Pierwsza połowa, jak i cały mecz toczył się "bramka za bramką". Do przerwy jedną bramką wygrywali zawodnicy z Zamościa, 8:7, mecz zakończył sie wynikiem 21:18 dla Padwy.

Kolejne mecz rozegrały drużyny SPR Górnik Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Tarnów. Był to mecz pomiędzy faworytami. Zabrzanie zwyciężyli pierwszą połowę 7:5, jak i cały mecz 16:10.

Następnie ponownie do walki stanęła młodzież z Mielca. Zmierzyli się  z Gwardią Opole. Opolanie pokonali gospodarzy 22:15.

Dwunaste spotkanie Turnieju rozegrały drużyny z Zamościa i Tarnowa.  Zaskoczenia nie było i Tarnowianie pewnie zwyciężyli z Padwą Zamość 19:12.

W trzynastym meczu na parkiecie spotkały się zawodnicy z Zabrza i Bochni. Liderzy tabeli kontrolowali spotkanie i wygrali 34:12.

Przedostatni mecz Turnieju w kategorii Junior Młodszy był niejako o 2 miejsce. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale to Tarnowianie na końcu mogli świętować, zwyciężając 23:22.

Drużyny SPR Stal Mielec i MOSiR Bochana rozegrały ostatni mecz drugiego dnia i  tym samym zakończyły się zmagania w kategorii Junior Młodszy. Mielczanie, kontrolując spotkanie, wygrali 27:16.

Dzień III:

Trzeciego dnie mogliśmy oglądać zmagania Młodzików. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

Grupa A:                                                           Grupa B:

SPR Stal Mielec          KS Vive Kielce

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski                  MKS Biłgoraj

MKS Padwa Zamość UKS GRYF Radomyśl Wielki

Drużyny rozgrywały mecze pomiędzy sobą w tabeli, a następnie odbyły się spotkania "pomiędzy tabelami" o 5, 3 i 1 miejsce. Mecze były rozgrywane systemem 2x15minut.

SPR Stal Mielec zagrało pierwszy mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Młodzi Mielczanie przegrali 13:19

Kolejny mecz odbył się pomiędzy drużynami z grupy B, UKS GRYF Radomyśl Wielki i KS Vive Kielce. Kielczanie pewnie pokonali UKS 24:10.

Następnie ponownie walkę na parkiecie podjęli Mielczanie. Zagrali z Padwą Zamość. Stal ponownie przegrała 9:18.

W czwartym meczu MKS Biłgoraj podejmował  UKS Gryf Radomyśl Wielki. Biłgorajanie kontrolowali spotkanie i zwyciężyli 18:12.

W piątym meczu  Padwa Zamość pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 19:15.

SPR Stal Mielec i UKS GRYF Radomyśl Wielki rozegrały mecz o 5 miejsce. Całe spotkanie toczyło się na styku. Do końca nie było wiadomo kto wygra. W 29' minucie na tablicy widniał remis 14:14. W 30' minucie UKS GRYF wywalczył karnego, którego skutecznie wykorzystał. Mecz zakończył się wynikiem 14:15.

Mecz o 3 miejsce rozegrały drużyny z Ostrowca i Biłgoraja. KSZO pewnie zwyciężyło 17:11.

W końcu nadszedł czas aby poznać lidera Turnieju w kategorii Młodzik. Walczyli ze sobą MKS Padwa Zamość i KS Vive Kielce. Kielczanie górowali przez cały mecz i ostatecznie zwyciężyli 22:14.

6. SPR Stal Mielec                                     Mateusz Sarama

Projekt współfinansowany był ze środków Powiatu Mieleckiego. Partnerami wydarzenia byli Województwo Podkarpackie oraz MOSiR Mielec.

Sponsorami byli: Pro Partners - Licencjonowany Dystrybutor Hummel, Klub Strzelecki VIS LOK Mielec oraz Kronospan Mielec.

Turniej odbył się pod honorowym patronatem Sekretarza stanu  Ministerstwa Sportu i Turystyki, Pani Anny Krupki.