Hat trick Wilczka. Stal Mielec na kolanach w Gliwicach

Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Hat trick Wilczka. Stal Mielec na kolanach w Gliwicach - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Sport To nie był dzień Stali Mielec. Niedzielny mecz odbył się w czasie ulewnego deszczu. To nie przeszkodziło Wilczkowi strzelić hat-tricka. Biało-niebieskim brakło argumentów.

Popis zawodnika z Gliwic zaczął się w 23 minucie. Wtedy po rzucie rożnym Mosór zagrał głową do Kamila Wilczka, a ten przyjął piłkę na klatkę, a następnie huknął do bramki. W 50 minucie po asyście Grzegorza Tomasiewicza Wilczek zdobył kolejnego gola.

Po zmianach trenera Adama Majewskiego na boisku pojawili się m.in. Leandro, Kamil Kruk, Przemysław Maj czy Mateusz Mak.

Słabszy mecz Stali Mielec skutkuje spadkiem na 6. miejsce w tabeli. Do Gliwic wybrała się spora grupa kibiców Stali Mielec.

Kolejny mecz biało-niebieskich już w piątek o 20:30. Stal Mielec zmierzy się z Legią Warszawa.

Piast Gliwice - PGE FKS Stal Mielec 4:0 (1:0)

Bramki: 23. Wilczek, 50. Wilczek, 55. Wilczek, 73. Kądzior

Kartki:   43. Chrapek (PIA), 68. Katranis (PIA) – 69. Kasperkiewicz (SMI), 69. Matras (SMI)

Piast Gliwice: Plach – Reiner, Mosór, J. Czerwiński (C) – Pyrka (78. Ameyaw), Tomasiewicz, Kądzior, Hateley, Katranis – Chrapek (74. Félix), Wilczek (78. Toril).

Rezerwowi: K. Szymański – Munoz, Sappinen, Holúbek, Mokwa, Kaput.

Trener: Waldemar Fornalik

Stal Mielec: Mrozek – Getinger (C) (64. Leândro), Barauskas, Matras, Kasperkiewicz (71. Kruk), M. Wolski – Gerbowski (71. Maj), Domański, Wlazło (71. Vaštšuk) – Hamulic, Lebedyński (64. Mak).

Rezerwowi: Kochalski – Żyra, Hiszpański, Soboń.