Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

Handball Stal Mielec wygrywa po rzutach karnych z WKS Grunwald Poznań, tracąc pierwszy punkt w sezonie - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Przeczytaj również:

SportHandball Stal Mielec po raz pierwszy w sezonie straciła punkt, choć ostatecznie wygrała po emocjonujących rzutach karnych z WKS Grunwald Poznań 5:4. Mimo że początkowo nic nie zapowiadało tak zaciętej końcówki, mielczanie musieli walczyć o zwycięstwo do samego końca.

Mielczanie jechali do Poznania z dwoma wygranymi na koncie, jednak obie te wygrane zostały osiągnięte na własnym parkiecie. Mecz z beniaminkiem ligi miał być pierwszym sprawdzianem drużyny trenera Roberta Lisa na wyjeździe.

Początek spotkania układał się zgodnie z planem Stali Mielec. Już w 5. minucie po trafieniu Pawła Podsiadło prowadzili 1:3, a z upływem czasu ich przewaga tylko rosła. Po kwadransie było 7:11, a pięć minut przed końcem pierwszej połowy różnica wynosiła aż osiem bramek (8:16). Grunwald Poznań nieco zmniejszył tę stratę tuż przed przerwą, ale mimo to Stal schodziła do szatni z przewagą pięciu goli (12:17).

Druga połowa miała zgoła inny przebieg. Choć mielczanie długo utrzymywali przewagę, zwłaszcza do 47. minuty, kiedy to po golu Denisa Wołyncewa prowadzili 22:26, końcówka należała do gospodarzy. Zawodnicy Grunwaldu systematycznie odrabiali straty i na dwie minuty przed końcem, po bramce Jakuba Bujnowskiego, doprowadzili do remisu (30:30).

Obie drużyny miały swoje szanse na rozstrzygnięcie meczu w regulaminowym czasie, ale brakowało skuteczności. Ostatecznie o wyniku musiały zadecydować rzuty karne. W tej rozgrywce lepsi okazali się zawodnicy Stali Mielec, którzy wykorzystali wszystkie swoje rzuty. W zespole Grunwaldu zawiódł Mikołaj Przybylski, dzięki czemu dwa punkty pojechały do Mielca, a jedno „oczko” zostało w Poznaniu.