Handball Stal Mielec wygrywa finał Wojewódzkiego Pucharu Polski [ZDJĘCIA]

Handball Stal Mielec wygrywa finał Wojewódzkiego Pucharu Polski [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
81
zdjęć

SportW czwartek, 5 września drużyna Handball Stal Mielec pokonała SPR Orzeł Przeworsk 28:18 w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Przed spotkaniem odbyła się oficjalna prezentacja drużyny Handball Stal Mielec.

14. Mikołaj Kotliński (13.01.2003) 190 cm/90 kg

Mimo słabszego początku spotkania Handball Stal Mielec pokazała różnice klas i pewnie pokonała SPR Orzeł Przeworsk, 1-ligowy klub piłki ręcznej.

Handball Stal Mielec - SPR Orzeł Przeworsk 28:18 (11:9)

Stal: Dekarz, Błażejewski 1, Królikowski – Janus 7, Podsiadło 2, Mrozowicz, Ruhnke 2, Kotliński 1, Tokarz 1, Wołyncew 4, Sikora 5, Osmola 2, Głuszczenko 1, Światłowski 1, Cacak, Tarasevich 1. Trener Robert Lis.

Orzeł: Barnaś, Sar – Wlazło, Mroszczyk, Starzecki 3, Guzdek 1, Sobczyk 2, Świerk, Małecki 3, Kulka 2, Wajda 2, Curzytek 4, Kędzior, Czapka, Kasprzyk, Bednarz 1. Trener Tomasz Mochocki.

Handball Stal Mielec rozpoczęła sezon 2024/25 od zwycięstwa, pokonując Orła Przeworsk w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski. Dzięki temu wygrali regionalne rozgrywki i awansowali do głównej fazy turnieju.

Mecz nie zaczął się po myśli mielczan, którzy mieli problemy ze skutecznością, a pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Paweł Podsiadło. Mimo powolnego startu, wkrótce zaczęli odzyskiwać kontrolę nad grą. Ogromna w tym zasługa bramkarza Nikodema Błażejewskiego, który swoimi interwencjami utrzymywał zespół w grze, pomimo problemów w ofensywie.

Pierwszy raz na prowadzenie Stal Mielec wyszła w 18. minucie po bramce Marcina Głuszczenki (6:5). Choć na tablicy wyników kilka razy pojawiał się remis, to z czasem drużyna trenera Roberta Lisa zaczęła dominować, a do przerwy prowadziła 11:9.

Druga połowa to zdecydowana dominacja Stali Mielec. Kilka minut po wznowieniu gry wynik brzmiał już 17:9. Dawid Dekarza skutecznie bronił w bramce, a Jakub Janus błyszczał w ofensywie. Orzeł Przeworsk dopiero w 38. minucie zdobył swoją pierwszą bramkę w tej części spotkania, jednak wtedy Stal Mielec prowadziła już 18:10 i losy meczu były praktycznie przesądzone.

Ostatecznie Handball Stal Mielec wygrała 28:18, zdobywając Wojewódzki Puchar Polski i zapewniając sobie awans do głównej drabinki turnieju, gdzie czekają już zespoły z Orlen Superligi. Kolejne wyzwanie dla mielczan to inauguracja sezonu Ligi Centralnej. W sobotę, 14 września, zagrają na własnym boisku z Jurandem Ciechanów.

Już za tydzień, 14 września o godz. 19:00 Handball Stal Mielec zmierzy się na hali MOSIR Mielec im. Edwarda Kazimierskiego z Jurandem Ciechanów w ramach 1. kolejki Ligi Centralnej.