Gwardia lepsza od Handball Stal Mielec

Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Gwardia lepsza od Handball Stal Mielec - Zdjęcie główne

foto Materiały prasowe

Sport Mimo dobrego początku Handball przegrywa kolejne spotkanie. KPR Gwardia Opole – Handball Stall Mielec 25:17 (10:5)

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Zaczął Marek Monczka, który celnie rzucił piłkę z 7 metrów. Bramkarz Damian Procho w pierwszych minutach spotkania dwa razy zatrzymał Patryka Mauera w tym raz z karnego. Gospodarze po raz pierwszy objęli prowadzenie (5:4) w 22 minucie. Przy stanie 6:4 Antonio Pribanic otrzymuje drugą już kare dwuminutową. Wtedy trener Gliński poprosił o czas. Drużyna Stali nie była już tak skuteczna jak na początku spotkania. Wynikiem tego podopieczni Rafała Glińskiego zeszli do szatni ze stratą 5 bramek (10:5).

Handball Stal Mielec II połowę zaczyna w osłabieniu. W 40 minucie na tablicy wyników 16:10. Kolejne minuty to świetna gra w obronie gospodarzy. Gwardziści powiększyli przewagę dzięki skuteczności Wiktora Kawki i Filipa Stefaniego. W 50 minucie spotkania gospodarze zaczęli dominować, co było widać po wyniku (22:13). Końcówka meczu to agresywna gra w obronie gospodarzy, co skutkuje dwuminutowymi karami dla zawodników. Nie wpłynęło to na końcowy wynik. Gwardia pokonała Stal 25:17.

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek – Sosna 1, Fabianowicz 1, Zarzycki, Klimków 2, Jankowski 2, Zadura 1, Scisłowicz, Kawka 5, Milewski 2, Morawski, Kucharzyk 1, Kowalski 1, Mauer 6, Stefani 3

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 12 min

Karne: 3/4

Handball Stal Mielec: Dekarz, Procho – Wilk, Monczka 3, Sobut 4, Ruhnke 2, Nowak, Pribanic 1, Valyntsau 3, Smolikau, Chodara 2, Adamczuk, Petrovic, Wojdak, Ivanovic 1, Krupa 1

Trener: Rafał Gliński

Kary: 16 min (Pribanic – czerwona kartka, gradacja kar)