Badanie obejmuje sprawdzenie najważniejszych wskaźników funkcjonowania organizmu sportowca na poziomie komórkowym. Najnowsze badania z zakresu fizjologii sportu pokazują, że im wyższa zdolność wytwarzania energii na poziomie komórki tym większe możliwości motoryczne zawodnika.
Organizm przestaje normalnie funkcjonować, gdy w komórce zabraknie nawet jednego składnika. Dotyczy to bez wyjątku każdej żywej istoty. Czy w ogóle ktoś to sprawdza? A tak powinno być, szczególnie w przypadku tych najmłodszych, którzy bardzo często eliminowani są z czynnego uprawiania sportu z przyczyn zdrowotnych (min. niskiej bardzo szeroko pojętej odporności organizmu na stres fizyczny i psychiczny, obciążenia i braki w komórce) i bardzo częstym i powtarzającym się urazom (obciążenia i braki w komórce).
Jeśli dotyczy to braków, a szczególnie w komórkach nerwowych, nauczamy innej dyscypliny sportowej, więc niech nas nie dziwią rezultaty konfrontacji z tymi, którzy robią to prawidłowo. Celem badania będzie zdefiniowanie sposobu uzupełnienia brakujących mikroelementów, witamin, koenzymów i innych elementów niezbędnych do prawidłowego odżywiania komórek w organizmie. Projekt jest współfinansowany przez FUNDACJĘ PZU.