Fortuna Puchar Polski: Awans Stali Mielec do kolejnej rundy rozgrywek

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Fortuna Puchar Polski: Awans Stali Mielec do kolejnej rundy rozgrywek - Zdjęcie główne

Kamil Kiereś | foto Grzegorz Lipiec

Przeczytaj również:

SportW meczu pierwszej rundy piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski ekstraklasowa Stal Mielec pokonała pierwszoligową Odrę Opole 2:1.

Podopieczni Kamila Kieresia szybko objęli prowadzenie, bo już po 60 sekundach na listę strzelców wpisał się Kai Meriluoto. Napastnik mielczan wykorzystał błąd defensywy miejscowych. W 32 minucie Dawid Czapliński pokonał własnego bramkarza. W drugiej połowie Odra chciała strzelić gola kontaktowego i ta sztuka udała się w 55 minucie, a autorem trafienia był Borja Golan. Przez to do ostatnich minut miejscowi "byli w grze" o choćby remis. Stal jednak nie dała się zaskoczyć i mogła się cieszyć z awansu do kolejnej rundy. Losowanie już 29 września.

Odra Opole - Stal Mielec 1:2 (0:2)

Bramki: Galan 55' – Meriluoto 1', Czapliński 32' samobójczy
Odra Opole: Kalinowski – Żemło, Piroch, W. Kamiński (46. Urbańczyk), Mikinc (46. Sula), Czapliński (79. Hebel), Purzycki, Szrek, Antczak (79. Surzyn), Pikk, Galan.
Stal Mielec: Jałocha – Ehmann, Leandro, Domański (75. Wolsztyński), Wołkowicz, Guillaumier, Matras, Santos (62. Hinokio), Jaunzens (62. Wlazło), Stępień, Meriluoto (75. Trąbka).

Żółte kartki: Pikk - Ehmann, Guillaumier, Hinokio, Wołkowicz, Wlazło. Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Artykuł pochodzi z portalu korso24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.