Euro 2024. Polacy przegrywają z Austrią. Zobaczcie relacje z Mieleckiej Strefy Kibica [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
76
zdjęć

Sport Po raz kolejny biało-czerwoni kibice przyszli na Miejski Stadion na Mielecką Strefę Kibica, by wspólnie oglądnąć mecz reprezentacji Polski na Euro 2024. Były również atrakcje dla najmłodszych. Organizatorem strefy jest prezydent Mielca Radosław Swół, firma Dobrowolscy, restauracja Fratelli i Mosir Mielec.

W drugim meczu na Euro 2024 reprezentacja Polski doznała bolesnej porażki z Austrią, przegrywając 1:3. Wynik ten sprawia, że podopieczni Michała Probierza mają tylko teoretyczne szanse na wyjście z grupy. Jeśli wieczorem Holandia nie przegra z Francją, Polacy stracą jakiekolwiek nadzieje na awans.

Mecz wyrównany, ale tylko do 66. minuty

Spotkanie miało być wyrównane i takie było, lecz tylko do pewnego momentu. Austriacy przy stanie 1:1 zdołali podkręcić tempo i wykorzystać błędy Polaków. Po udanej pierwszej połowie, w której zdołaliśmy wyrównać, druga część meczu przyniosła surową weryfikację naszych umiejętności. Austriacy skutecznie zneutralizowali nasze ataki i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

Początek bez Lewandowskiego

Polacy rozpoczęli mecz bez Roberta Lewandowskiego, który zmagał się z kontuzją. W jego miejsce w ataku pojawił się duet Buksa-Piątek, a Dawidowicz wrócił do pierwszego składu, tworząc linię obrony z Bednarkiem i Kiwiorem. Od pierwszych minut Austriacy grali agresywnie, co przyniosło im szybki sukces. W 9. minucie Gernot Trauner zdobył gola głową po dośrodkowaniu Mwene.

Odpowiedź Polaków

Reprezentacja Polski odpowiedziała w 30. minucie, gdy Krzysztof Piątek skutecznie dobił piłkę po zablokowanym strzale Bednarka, wyrównując na 1:1. Był to zasłużony gol po kilku obiecujących akcjach naszego zespołu. Do przerwy na Stadionie Olimpijskim w Berlinie mieliśmy remis, który dawał nadzieję na pozytywny wynik.

Druga połowa - wejście Lewandowskiego i moment przełomu

Druga połowa zaczęła się optymistycznie dla Polski. Gra była bardziej agresywna, a Probierz dokonał zmian w składzie, wprowadzając Modera za Piotrowskiego. W 60. minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski wraz z Karolem Świderskim, co miało dodać drużynie siły w ofensywie. Jednak Austriacy nie zmienili swojego podejścia i szybko odzyskali prowadzenie.

Berliński koszmar

W 66. minucie Alexander Prass świetnie podał do Christoph Baumgartnera, który wykorzystał sytuację i precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył drugiego gola dla Austrii. Polacy już się z tego ciosu nie podnieśli. W 78. minucie Marcel Sabitzer wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Marko Arnautović, ustalając wynik na 3:1 dla Austrii.

Nadzieje na awans maleją

Po tej porażce, polska reprezentacja stoi przed niezwykle trudnym zadaniem. 25 czerwca zagrają z Francją w Dortmundzie, ale szanse na awans są już tylko marginalne. Aby pozostać w grze, Polacy muszą wygrać z jednym z faworytów turnieju, co wydaje się mało prawdopodobne.

Polska - Austria 1:3 (1:1)
0:1 - Gernot Trauner 9’
1:1 - Krzysztof Piątek 30’
1:2 - Christoph Baumgartner 66’
1:3 - Marko Arnautović 78’ (rzut karny)

Składy:

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski (46' Jakub Moder), Bartosz Slisz, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński - Adam Buksa (60' Robert Lewandowski), Krzysztof Piątek (60' Karol Świderski).

Austria: Patrick Pentz - Stefan Posch, Gernot Trauner (59' Kevin Danso), Philipp Lienhart, Philipp Mwene (62' Alexander Prass) - Nicolas Seiwald, Florian Grillitsch (46' Patrick Wimmer), Christoph Baumgartner, Konrad Laimer, Marcel Sabitzer - Marko Arnautović.

Żółte kartki: Szczęsny, Slisz, Moder, Lewandowski - Wimmer, Arnautović