Opublikowano:
Autor:

Dziesiąty tytuł Aleksandra Tora - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

SportMielecki tenisista weteran, Aleksander Tor, nie spuszcza z tonu. W ubiegłym tygodniu podczas rozegranych w Chorzowie Narodowych Mistrzostw Polski w Tenisie Ziemnym zdobył swój dziesiąty tytuł mistrzowski – tym razem w kategorii wiekowej 60+.

Były lekkoatleta FKS Stali Mielec – specjalista rzutu oszczepem, od wielu lat z powodzeniem uprawia amatorsko tenis ziemny i pokonując kolejne progi wiekowe, nie ma sobie równych w naszym kraju.

Do udziału w tegorocznych mistrzostwach Polski weteranów Tor przygotowywał się m.in. poprzez udział w turnieju PZT drugiej rangi w Stalowej Woli, gdzie zajął pierwsze miejsce. W półfinale pokonał 6:1 i 6:2 Andrzeja Bednarza, a w finale Adama Konefała 6:1 i 6:1.

Swój dziesiąty w karierze mistrzowski turniej w kategorii wiekowej 60+ Tor rozpoczął od łatwego zwycięstwa nad Konefałem 6:1, 6:1, a następnie pokonał Waldemara Świerzbińskiego 6:3 i 6:1.

W półfinale trafił na byłego profesjonalnego tenisistę Romana Werdrochę i był to dla niego bardzo wymagający rywal. Ostatecznie mielczanin wygrał 6:4, 6:4 i jak sam przyznał, ten sukces nad tak renomowanym graczem sprawił mu ogromną satysfakcję. W finale stanął do walki przeciwko Jackowi Merwartowi z Wrocławia i zwyciężył stosunkowo łatwo 6:1, 6:3.