Dużo bramek i dużo kartek. Złotniczanka Złotniki 2:4 Strażak Grochowe [ZDJĘCIA]

Autor: | Zdjęcie: Emanuel Grzegorczyk-Zając

Dużo bramek i dużo kartek. Złotniczanka Złotniki 2:4 Strażak Grochowe [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
39
zdjęć

Mecz Złotniczanka Złotniki - Strażak Grochowe zakończył się wynikiem 2:4 | foto Emanuel Grzegorczyk-Zając

SportW niedzielę 22 października w ramach 10. kolejki mieleckiej B klasy Złotniczanka Złotniki podejmowała na własnym boisku drużynę Strażaka Grochowe.

Drużyna Strażaka Grochowe przyjechała do Złotnik w roli faworyta. Po 9 kolejkach miała 18 punktów, przy 6 zwycięstwach i 3 porażkach. Złotniczanka natomiast przed tym meczem miała na koncie 7 punktów, przy 2 zwycięstwach, remisie i 6 porażkach. Wygrana mogła jednak pozwolić im zbliżyć się do środka tabeli.

Pierwsza połowa potoczyła się zdecydowanie na korzyść Strażaka Grochowe. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Złotniczanki. Wyżej notowany rywal wykorzystał grę w przewadze i co rusz podwyższał prowadzenie. Ostatecznie drużyny zeszły na przerwę przy prowadzeniu Strażaka Grochowe 4:0.

Złotniczanka wyszła na drugą połowę odmieniona o 180 stopni. Bardzo szybko zdobyła bramkę na 1:4. Chwilę później po wrzutce w pole karne padł gol na 2:4 i wydawało się, że drużyna ze Złotnik łapie wiatr w żagle. Co więcej, po faulu zawodnika Złotniczanki na boisku doszło do awantury, w wyniku której kilku piłkarzy z obu zespołów obejrzało żółte kartki, a jeden z zawodników Strażaka otrzymał czerwony kartonik.

Siły na placu gry się wyrównały, a mecz toczył się akcja za akcję. Po świetnym podaniu za linię obrońców padł trzeci gol dla Złotniczanki, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i bramka nie została uznana. Do końca meczu było jeszcze kilka dobrych okazji po obu stronach, jednak wynik się nie zmienił. Sędzia natomiast jeszcze kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółte kartoniki

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:4 dla Strażaka Grochowe, który ma w tej chwili 21 punktów i zajmuje fotel wicelidera. Złotniczanka natomiast na ten moment pozostaje na 12. miejscu.