Drużynowy sukces szermierzy Gryfu Mielec [ZDJĘCIA]

Sport W sobotę i niedzielę (13, 14 marca) rozegrane zostały we Wrocławiu Mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie. Z medalami na piersi wrócili z tej imprezy reprezentanci Gryfu Mielec.

Tradycyjnie pierwszego dnia rywalizacja toczyła się indywidualnie. Do zawodów zostało dopuszczonych 70 najwyżej notowanych zawodników urodzonych po 2000 roku. W tym gronie znalazło się czterech zawodników Gryfu Mielec.

Kwalifikacje do turnieju głównego należy uznać za udane bo cała czwórka awansowała do fazy pucharowej. Z konfrontacji o czołową 32 zawodów też zwycięsko wyszła ekipa Gryfu. W pojedynku o 16 trafili na siebie Maciek Kaźmierski i Paweł Urban. W wewnętrznym pojedynku lepszy okazał się Paweł, który niestety bez powodzenia walczył o czołową ósemkę z Janem Sochą, czyli liderem krajowego rankingu juniorów.

Na drodze Szymona Tarachanowicza do 16 stanął młodszy z braci Sochów, Antoni. Reprezentant PKszerm Warszawa okazał się lepszy i niestety nie tylko od Szymona. Piotr Urban dość pewnie awansował do czołowej ósemki lecz niestety w walce o medal przegrał po dogrywce ze wspomnianym Antonim Sochą 8:7. Rywalizację indywidualną zawodnicy Gryfu zakończyli na następujących miejscach: Piotr Urban – 7, Paweł Urban – 12, Maciek Kaźmierski 23 a Szymon Tarachanowicz 27.

Sukces w drużynówce

Miejsca z turnieju indywidualnego zaskutkowały rozstawieniem z czwartego miejsca ekipy Gryfu do turnieju drużynowego. Już w momencie pojawienia się drabinki wiadomo było, że o medal będzie bardzo ciężko. Potwierdził to pierwszy pojedynek w którym Gryf Mielec pokonał nieznacznie drugą drużynę Piasta Gliwice 45:39.

W pojedynku o czwórkę Gryf pokazał swoją moc pokonując drużynę Warszawianki 45:23. Wiadomo było od początku, że w przypadku awansu do półfinału Gryf spotka się z faworytem turnieju czyli drużyną PKszerm Warszawa. Niestety mimo dużej determinacji naszych szermierzy Warszawiacy wygrali 45:31.

Pozostała zatem drużynie Gryfu walka o brąz. Naprzeciwko stanęła drużyna Szpady Wrocław. Po wyrównanej fazie początkowej z każdym pojedynkiem rosła przewaga naszych szermierzy i mecz zakończył się zwycięstwem Gryfu 45:33. Brąz to wielki sukces dobrze wróżący na przyszłość, bo cała czwórka medalistów w gronie juniorów może  startować jeszcze na dwóch kolejnych mistrzostwach.

- Wielkie gratulacje dla trenerki Renaty Knapik-Miazgi i zawodników. Szczególne podziękowania Klub Gryf Mielec i szermierze składają Gminie Miejskiej Mielec oraz prezydentowi Jackowi Wiśniewskiemu za sfinansowanie startu zawodników Gryfu na Mistrzostwach Polski - przekazują władze klubu.