Druga kolejka, druga porażka Handball Stali Mielec na wyjeździe

Sport To już druga przegrana piłkarzy ręcznych Stali w nowym sezonie PGNiG Superligi. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Handball Stal Mielec 28:26 (15-13)

Początek spotkania należał do gospodarzy. Po przerwie dla trenera Rafała Glińskiego w 11 minucie gra Stali wyglądała trochę lepiej. Mniej błędów w ataków przełożyło się na wynik remisowy (9-9). Niestety pod koniec pierwszej połowy to Piotrkowianin prowadził dwoma bramkami (15-13).

Stal Mielec nas nie zaskoczyła. Gdyby nie nasze błędy, wynik byłby wyższy.

-  Bramkarz gospodarzy

W połowie Stal pokazała ducha walki. Na szczególne wyróżnienie zasługuję bramkarz Stali Dawid Dekarz, który miał 38% skutecznych interwencji. Wynik byłby inny, gdyby nie Sobót, który strzelił 12 bramek. Niemniej drużyna Bartosza Jureckiego była lepsza w piątkowym meczu i 3 punkty zostają w Piotrkowie Trybunalskim.

Składy:

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot – Wawrzyniak, Jędraszczyk 2, Doniecki 1, Sadowski, Stolarski 3, Matyjasik 3, Babicz 1, Szopa 2, Swat 5/2, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 2, Pacześny 3