Autor: | Zdjęcie: Nadesłane

Dobre występy pływaków IKARA Mielec na Zimowych Mistrzostwach Polski. Do Mielca wrócili z solidnymi wynikami - Zdjęcie główne

foto Nadesłane

Sport Pływacy "Ikara" Mielec w dniach 11-13 grudnia br. wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski juniorów. Spisali się bardzo dobrze i do Mielca wrócili z naprawdę solidnymi wynikami.

Juniorzy 17-18 – letni startowali w Lublinie. Oliwia Cerlich dwukrotnie wywalczyła awans do wyścigów finałowych z udziałem ośmiu najszybszych w eliminacjach pływaczek i zajęła czwarte miejsce na 200 m stylem zmiennym /czas: 2.20,44/ oraz piąte na 200 m stylem motylkowym /czas: 2.19,35/.

Jej koleżanka klubowa, siedemnastoletnia Wiktoria Malec dwukrotnie wywalczyła awans do finału w stylu grzbietowym, zajmując na 200 m piąte miejsce /czas: 2.14,62/ i ósme miejsce na 100 m /czas: 1.04,25/. Dawid Książnicki zajął dziesiąte miejsce w wyścigach w stylu klasycznym: na 100 /czas: 1.02,50/ i 200 m /czas: 2.14,78/.

Trzeba dodać, że jego wynik na 200 m stylem klasycznym był trzecim czasem wyścigu, ale w związku z tym, że uzyskał go w finale B (rywalizacja o miejsca od dziewiątego do szesnastego) to nie zdobył medalu. Patryk Magda w stylu motylkowym zajął 25 miejsce na 200 m i 29 na 100 m.

Piętnastoletni juniorzy młodsi swoje mistrzostwa Polski rozegrali w Łodzi. Oliwia Trojnacka wywalczyła w finałach zawodów w stylu motylkowym siódme miejsce na 200 m /czas: 2.25,52/ i jedenaste na 100 m /czas: 1.05,50/.

Szesnastoletni pływacy startowali w Gliwicach. Liberto Marcinek w stylu grzbietowym zajął 12 miejsce na 200 m /czas: 214,14/ i 16 na 100 metrów /czas: 1.01,17/.