Bratobójcze pojedynki w Rybniku

Sport RMKS Rybnik był organizatorem II Pucharu Polski Juniorów w szpadzie dziewcząt i chłopców. Wystartowała w nim szóstka mielczan z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół 1893” i Gryfu Mielec. Czwórka z nich przeszła pomyślnie eliminacje grupowe.

Stanisław Dziura wygrał wszystkie z 6 walk, Piotr Urban i Szymon Tarachanowicz 5 z 6, Michał Mróz 3 z 6 i Paweł Urban 2 z 6. Wszyscy też wygrali pierwsze walki eliminacji bezpośredniej. Natomiast mielczanie z różnym szczęściem walczyli o czołową „16-stkę”. Pierwszy odpadł Paweł Urban po porażce 14 -15 z Augustynem Kopiasem z RMKS.

Wygrał swój pojedynek Szymon Tarachanowicz 15 – 12 z Radosławem Jędrzejczykiem z AZS AWF Katowice oraz Piotr Urban z Janem Glinką z PKSzerm Warszawa 15 - 10. Stanisław Dziura wyeliminował kolegę klubowego Michała Mroza 15-13. To nie koniec dramatu mielczan bowiem o finałową ósemkę spotkali się Stanisław Dziura z Piotrem Urbanem (uczestnicy ostatniego Pucharu Świata w Luksemburgu). Dramatyczne spotkanie ostatecznie wygrał Urban 15-10 i awansował do ósemki. Swojego pojedynku nie wygrał Szymon Tarachanowicz z Szymonem Walkowiakiem z AZS AFW Wrocław 14-15. Pojedynek o podium z Janem Sochą z PKSzerm Warszawa – późniejszym zwycięzcą zawodów zakończył się porażka Piotra 15 – 11.

Wyniki końcowe:

7 miejsce Piotr Urban

11 miejsce Stanisław Dziura

12 miejsce Szymon Tarachanowicz

30 miejsce Michał Mróz

32 miejsce Paweł Urban.

Z grupy nie wyszli Dominik Kwaśnik i Szymon Drozdowski. Po tych zawodach nie zmienił się znacząco układ sił na liście PZS. Cieszyć może natomiast dobra forma mielczan przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów.

A konkurencji kobiet wystartowała młodziczka z PTG Martyna Mróz, która pomyślnie przeszła eliminację grupową, ale skończyła rywalizacje na pierwszym pojedynku eliminacji bezpośredniej, sklasyfikowana została na 57 miejscu.

Mielczanki na podium w Rybniku

Równolegle do Pucharu Polski Juniorów na planszach w Rybniku odbył się Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Rybnik – Cup”. Startujące w nim zawodniczki z PTG „Sokół 1893” nie sprawiły zawodu i dwie z nich zameldowało się na podium. W konkurencji dzieci na drugim stopniu podium stanęła Paulina Misiak. Aleksandra Żurek była 38. W konkurencji młodziczek Hanna Łabuda również była druga, a na ósmym miejscu sklasyfikowana została Hanna Drozdowska.