6 goli w Białymstoku. Czy Stal Mielec zdobyła jakieś punkty?

Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

6 goli w Białymstoku. Czy Stal Mielec zdobyła jakieś punkty? - Zdjęcie główne

Stal dzielnie walczyła w Białymstoku. | foto Archiwum Korso

Przeczytaj również:

Sport Choć po kwadransie wydawało się, że już jest po meczu - gdyż Jagiellonia zdołała w tym czasie strzelić Stali dwie bramki - emocji do końca nie zabrakło. Piłkarze Stali odrobili dwubramkową przewagę rywala i gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, to rywale znów wyszli na prowadzenie. Jednak w 5 minucie doliczonego czasu gry stan rywalizacji wyrównał Mateusz Mak. Do Mielca wracamy z jednym punktem.

Jagiellonia Białystok po pierwszej połowie prowadziła ze Stalą Mielec 2-1. Już po 12 minutach gospodarze zaaplikowali naszej drużynie dwa gole. Późnej do głosu doszli piłkarze z Mielca, dokumentując to strzeloną bramką. Druga połowa zapowiadała się ciekawie.

Po 68 minutach gry był już remis 2:2. Po zagraniu piłki ręką "jedenstkę" wykorzystał Maciej Domański. Niestety w końcówce meczu drugie trafienie zanotował Rumun Bogdan Tiru i wyprowadził Jagiellonię na prowadzenie 3:2. Walka do końca przyniosła rezultat - w ostatniej minucie doliczonego czasu gry bramkę strzelił Mateusz Mak i wyrównał stan rywalizacji. Zawodnicy przywożą do Mielca jeden punkt.

3:3 - 90+5 min. Mateusz Mak

JAGIELLONIA: 55. Xavier Dziekoński – 15. Kris Twardek, 3. Błażej Augustyn, 25. Bogdan Tiru, 12. Stephen Bitok, 99. Bartosz Kwiecień, 6. Taras Romańczuk, 10. Maciej Makuszewski, 26. Martin Pospisil, 14. Tomas Prikryl, 11. Jesus Imaz.

REZERWOWI: 1. Paveles Steinbors, 4. Mirosław Mazur, 7. Konrad Wrzesiński, 21. Jakow Puljić, 23. Fernan Lopez, 30. Miłosz Matysik, 31. Bartosz Bida, 36. Maciej Bortniczuk, 42. Jakub Orpik.

Trener: Rafał Grzyb.

STAL: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 32. Jonathan de Amo Perez – 2. Albin Granlund, 23. Krystian Getinger – 7. Maciej Domański, 8. Maciej Urbańczyk, 20. Grzegorz Tomasiewicz – 9. Andreja Prokić – 77. Maciej Jankowski.

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 3. Łukasz Seweryn, 5. Mateusz Żyro, 10. Mateusz Mak, 17. Petteri Forsell, 19. Kacper Sadłocha, 26. Michael Wyparło, 96. Robert Dadok, 99. Łukasz Zjawiński.

Trener: Włodzimierz Gąsior.

Sędzia Główny: Szymon Marciniak

Sędziowie asystenci: Paweł Sokolnicki, Filip Sierant

Sędzia techniczny: Tomasz Marciniak

Sędziowie VAR: Paweł Pskit, Konrad Sapela.

W rundzie jesiennej pokonaliśmy Jagiellonię 3:1 u siebie po bardzo dobrej drugiej połowie. Wpływ na naszą grę miały dobre zmiany przeprowadzone przez trenera Leszka Ojrzyńskiego, dla którego to zwycięstwo było pierwszym w roli szkoleniowca Stali. Bramki dla nas w tamtym spotkaniu zdobyli Marcin Flis, Grzegorz Tomasiewicz i Łukasz Zjawiński, natomiast dla gości trafił wówczas Przemysław Mystkowski.