1 liga siatkówki kobiet. Pierwszy krok zrobiony! ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa z Białymstokiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport W piątek, 12 maja ITA TOOLS Stal Mielec wygrała pierwszy mecz w turnieju finałowym 3:0 z Białymstokiem. Już jutro o godz. 16:00 zagrają z Nowym Dworem Mazowieckim.

ITA TOOLS Stal Mielec - KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0 (25:18, 25:22, 25:18)

Skład ITA TOOLS Stal Mielec:

Katarzyna Bryda, Marta Budnik, Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Karolina Pancewicz (L) oraz Klaudia Łyduch (L)

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok:

Karolina Szczygieł-Głód, Agnieszka Cur, Katerina Osadchuk, Natalia Gronostajska, Paulina Niedźwiecka, Julia Papszun, Julia Machalewicz (L)

Początek ITA TOOLS Stal Mielec zaczęła lekko nerwowo. Białystok pokazał, że nie odda boiska tak łatwo. Drużyny szły równo. Do wyniku
10:8 doprowadziła Katarzyna Bryda świetnym blokiem. Następnie dotknięty sufit przez gości i ITA TOOLS Stal Mielec wychodzi pierwszy raz na 3-punktowe prowadzenie. Następnie o czas poprosił trener Białegostoku (13:9). As serwisowy Katarzyny Brydy (15:10). Po początkowej niepewności nie ma już śladu. Pierwszego seta ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa 25:18.
Początek drugiego secie zaczął się rewelacyjnie dla mieleckiej Stali. Siatkarki wypracowały sobie paro punktową przewagę. Jednak Białystok odżył i doprowadził do remisu 14:14. Kluczowe piłki kończyła niezawodna Katarzyna Bryda (22:18).
Trzeci set to pokaz siły ITA TOOLS Stali Mielec. Było widać w drużynie gości, że psychicznie już nie wytrzymywały.

- Nerwowość była u nas bardzo widoczna. Nie ma się co dziwić. To jest najważniejsza część sezonu. Nie graliśmy tak, jak mogliśmy zagrać. Mam nadzieję, że po tym meczu to wszystko puści i z Nowym Dworem Mazowieckim zagramy swoją siatkówkę

— powiedział trener Wiesław Popik.

MVP spotkania została Katarzyna Bryda. Statuetkę wręczał Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski.

Wyniki turnieju

12.05.2023
  ITA Tools Stal Mielec – KS BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0  (25:18, 25:22, 25:18)
  LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:2 (23:25, 21:25, 25:16, 25:23, 15:9)