1 liga siatkówki kobiet. ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa w trzech setach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport W sobotę, 25 marca ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa z Nike Węgrów 3:0. Do końca rundy zasadniczej zostały tylko dwa spotkania.

ITA TOOLS Stal Mielec - Nike Węgrów 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)

Wyjściowe składy:

ITA TOOLS Stal Mielec:
Karolina Staniszewska, Marta Budnik, Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska (k), Kluadia Łyduch

PMKS Nike Węgrów:
Aleksandra Ryglewicz, Jagoda Michałek, Monika Karnicka, Natalia Godlewska, Matylda Grabowska, Joanna Waszyńska

W drugiej partii drużyna gości z Węgrowa nie zamierzała ułatwić liderkom z Mielca zadania. Obie drużyny szły “łeb w łeb” i żadna z nich nie potrafiła wywalczyć większej przewagi niż trzy punktową. Początek drugiego seta obfitował w błędy z obu stron (podwójne odbicie, dotknięcie siatki, zepsuta zagrywka). Po świetnej kiwce Emili Muchy Stal Mielec wychodzi na dwupunktowe prowadzenie 10:8. Dość szybką tą przewagę niweczy drużyna gości 10:10. Szans na obronę nie daje Sonia Kubacka, zdobywając punkt przesuniętą krótką 12:11.

Przy wyniku 15:12 o czas poprosił trener gości Robert Kupisz. To daje efekt, ponieważ dwa punkty z rzędu zdobywa drużyna z Węgrowa 16:14. Błąd pod siatką Stali Mielec i goście wychodzą na prowadzenie 16:17. Wtedy o czas poprosił trener Stali Wiesław Popik. Drużyny zdobywają punkty na przemian 21:21. Mylą się rywalki z Węgrowa i nie trafiają w boisko. To był bardzo ważny moment w tej części spotkania 22:21. ITA TOOLS Stal Mielec w drugim secie pokonała Nike Węgrów 25:23.

MVP spotkania została Emilia Mucha. Statuetkę wręczył Przewodniczący Rady Miasta Bogdan Bieniek.

Do końca sezonu rundy zasadniczej zostały dwie kolejki. Warto przypomnieć, że ITA TOOLS Stal Mielec już zapewniła sobie 1. miejsce w rundzie zasadniczej i w play-offach zmierzy się z 8. drużyną w tabeli.