1 liga siatkówki kobiet. ITA TOOLS Stal Mielec nokautuje rywalki w turnieju finałowym [ZDJĘCIA, WIDEO]

SportW sobotę, 13 maja ITA TOOLS Stal Mielec znokautowała Nowy Dwór Mazowiecki i jest bliska awansu do Tauron Ligi.

ITA TOOLS Stal Mielec - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:11, 25:10, 25:20)

Skład ITA TOOLS Stali Mielec:
Marta Budnik, Emilia Mucha, Katarzyna Bryda, Sylwia Kubacka, Sylwia Kucharska, Karolina Staniszewska, Karolina Pancewicz (L) oraz Klaudia Łyduch (L)

LOS Nowy Dwór Mazowiecki:
K. Maj, W. Paluszkiewicz, K.Kowalczyk, S. Świętoń, P. Reiter, I. Filipek, D. Balcerwoicz (L)

ITA TOOLS Stal Mielec od początku spotkania pokazały swoją świetną siatkówkę. Doprowadziły do wysokiej przewagi (8:4, 10:4). Wtedy dwukrotnie o czas prosił trener Nowego Dworu Mazowieckiego. Było wiele asów serwisowych oraz potężnych zagrywek. Siatkarki z Nowego Dworu były bardzo nerwowe. Nic dziwnego. ITA TOOLS Stal Mielec doprowadziła do pierwszej piłki setowej przy wyniku 24:10. Pierwszy set biało-niebieskie wygrały 25:11.

Drugi set w wykonaniu ITA TOOLS Stali Mielec wyglągał jeszcze lepiej. Wiele punktów biało-niebieskie zdobywały zagrywką oraz mocnym i celnym atakiem. Na wyróżnienie zasługuje zagrywka Karoliny Staniszewskiej, która była nie do obrony. Drugą partię ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa 25:10.

W końcówce trzeciego seta robiło się nerwowo, lecz Stal Mielec przypieczętowała swoje zwycięstwo.

MVP spotkania została Karolina Staniszewska. Statuetkę wręczał Jacek Wiśniewski.