1. liga siatkówki kobiet. Dobry początek fazy play-off. ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa w Krośnie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport W niedzielę, 23 kwietnia ITA TOOLS Stal Mielec pokonała na wyjeździe Karpaty Krosno 3:1. Tym samym ma na swoim konice pierwsze zwycięstwo w fazie play-off.

Pierwszą partię mielczanki rozpoczęły bardzo mocno (0:6) trudną zagrywką Soni Kubackiej. Przebieg całego seta toczył się pod dyktando gości (3:10). Przy stanie 9:16  Dominik Stanisławczyk poprosił o czas, po którym Maja Grodzka zdobyła punkt. Skuteczna gra liderek doprowadziła do wyniku 13:21 i o drugi czas poprosił trener krośnianek. Po przerwie punkty zdobywały tylko mielczanki. Emilia Mucha zakończyła set skutecznym atakiem. W drużynie Karpat urazu kolana doznała Julia Szczelokowa, która została "wyeliminowana" z gry.

Kolejną odsłonę meczu również mocno rozpoczęły zawodniczki trenera Stali Wiesława Popika (0:3; 1:8; 6:14) nie mogły dotrzymać tempa mielczankom, które zwyciężyły w drugim secie (18:25).

Gospodynie podbudowane swoją grą, od mocnego uderzenia rozpoczęły trzecią partię (3:0; 5:1; 10:5). O pierwszy czas w meczu dla mielczanek poprosił trener Popik. Po przerwie skuteczny krośnieński blok zatrzymał atak mielczanek (11:5). Karpatki "złapały wiatr w żagle" i skutecznie zdobywały kolejne punkty. Wiesław Popik poprosił o drugi czas przy stanie 19:12, ale po nim to krośnianki zdobywały punkty (22:12). Trener Stanisławczyk chcąc utrzymać prowadzenie przy stanie 22:15 zaprosił swoje zawodniczki na krótką rozmowę. Emilii Oktaba skutecznym blokiem zakończyła trzeci set (25:20).

Czwarty set znów skutecznie rozpoczęły krośnianki (4:0; 6:1). Jednakże mocno "podrażniony" zespół gości zabrał się za odrabianie strat (6:7). Przy stanie 8:10 Dominik Stanisławczyk przywołał do siebie Karpatki. Po czasie skuteczny atak wykonała Marcelina Gliniecka. Następne punkty zdobywały siatkarki Stali Mielec (9:15) i o drugi czas poprosił zespół z Krosna, po którym Wiktoria Makarewicz skutecznie zaatakowała i zdobyła 10. punkt. Karpatki zbliżyły się do mielczanek na 3 punkty (15:18), jednakże tylko na krótko (15:21). W końcówce seta drużyna z Mielca kontrolowała jego przebieg i skutecznym blokiem zatrzymały atak krośnianek, kończąc tym samym mecz.

Następny mecz zostanie rozegrany w sobotę (29.04) w Mielcu. Ewentualne trzecie spotkanie zostało zaplanowane dzień później.

Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno – ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (13:25, 18:25, 25:20, 18:25)

MVP: Paulina Brzoska.

Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno: Amelia Bogdanowicz, Wiktoria Makarewicz, Julia Szczelokowa, Aleksandra Hochołowska, Emilia Oktaba, Małgorzata Kuczyńska, Izabela Dąbrowska (L), Karolina Legień, Marcelina Gliniecka, Maja Grodzka, Julia Majerska. Trener – Dominik Stanisławczyk.

ITA TOOLS Stal Mielec: Karolina Hochołowska, Karolina Staniszewska, Katarzyna Bryda, Zuzanna Kulig, Klaudia Łyduch (L), Marta Budnik, Daria Dąbrowska, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Paulina Brzoska. Trener – Wiesław Popik