1. liga siatkówki kobiet. Derby dla ITA TOOLS Stali Mielec

Autor: | Zdjęcie: ITA TOOLS Stal Mielec

1. liga siatkówki kobiet. Derby dla ITA TOOLS Stali Mielec - Zdjęcie główne

foto ITA TOOLS Stal Mielec

Sport W sobotę odbyła się 19. kolejka 1. ligi siatkówki kobiet. ITA TOOLS Stal Mielec pokonała SAN-PAJDA Jarosław 3:1.

San Pajda Jarosław - ITA TOOLS Stal Mielec 1:3 (16:25, 25:20, 24:26, 19:25)

Skład ITA TOOLS Stal Mielec

Emilia Mucha, Zuzanna Kulig, Sylwia Kucharska, Daria Dąbrowska, Sonia Kubacka, Paulina Brzoska, Karolina Pancewicz (l).

Katarzyna Bryda, Marta Budnik, Weronika Gierszewska.

Trener: Wiesław Popik

SAN-PAJDA Jarosław

Otylia Hołowaty, Ewa Grzelak, Natalia Andrzejewska, Weronika Krzysztofiak, Kinga Magierowska, Latarzyna Stepko, Malwina Stroińska, Martyna Zięba, Natalia Szmajduch, Patrycja Papszun, Dominika Kubas, Dagmara Dąbrowska.

Trener: Piotr Pajda

Jak wiemy, Jarosław to ciężki teren dla mieleckich siatkarek. Niewiele brakowało, by po trzech setach to Jarosław miał lepszą sytuację. Było również sporo kontrowersji, jeśli chodzi o decyzje sędziowskie. Nerwy były tak wielkie, że trener Jarosławia musiał opuścić spotkanie.

Przed ITA TOOLS Stalą Mielec kolejny mecz wyjazdowy. W sobotę o 17:00 zagrają w Krośnie.

Co po meczu mówili trenerzy?

- Wygraliśmy pierwszego seta do 16. Potem popełniliśmy parę błędów, choć to nie powinno nam się zdarzyć. Sprowokowaliśmy przeciwnika i grał potem odważnie. Jarosław wygrał seta i omal nie wygrał kolejnego - powiedział trener ITA TOOLS Stali Mielec Wiesław Popik.

- Chodzi o kluczowe momenty, takie jak ataki po bloku, które trzeba zauważyć. Było czterech sędziów. Oczywiście, Stal to klasowy i kompletny, ale my graliśmy tu i teraz i mogło się to inaczej zakończyć - słyszymy od trenera Jarosławia, Piotra Pajdy, który w trakcie spotkania dostał czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni przed końcem meczu.