Reklama

Mamy na Podkarpaciu nowy inkubator przedsiębiorczości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W Krośnie powstał nowoczesny budynek biurowo-produkcyjny. Jego przestrzeń zostanie wykorzystana do rozwijania innowacyjnych firm. Obiekt powstał dzięki dofinasowaniu, które miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W otwarciu Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno uczestniczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w priorytety unijnej i krajowej polityki gospodarczej, która powraca na dynamiczną ścieżkę rozwoju po kryzysie pandemicznym. Inkubator przedsiębiorczości w Krośnie to kolejny ważny punkt na mapie województwa podkarpackiego, w którym można kreować innowacje. To miejsce, w którym można osiągnąć sukces - mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Inkubator umożliwi powstawanie nowych firm i wpłynie na zwiększenie atrakcyjności gospodarczej Krosna i okolic, co może się przełożyć na rozwój całego Podkarpacia.

Realizacja projektu pozwoli na stworzenie lepszych warunków dla powstawania i rozwoju MŚP. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli tu pracować nad swoimi innowacyjnymi pomysłami przede wszystkim w obszarze regionalnych inteligentnych specjalizacji, czyli lotnictwie, informatyce i telekomunikacji, motoryzacji  oraz w sektorach wpływających na jakość życia.

Ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych ogólnej powierzchni, w tym 30 pomieszczeń biurowych i 11 boksów produkcyjnych. Tak prezentuje się nowy obiekt, którego realizacja była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych. Dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego wyniosło ponad 24 mln złotych. Całkowity koszt projektu to 34,8 mln złotych.

Z oferty inkubatora będzie mogło skorzystać około 11 firm inkubowanych. Tym przedsiębiorstwom udzielane będzie wsparcie doradcze oraz korzystać będą mogły z zasobów biurowych, bądź magazynowych i produkcyjnych inkubatora.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy