reklama
reklama

Latoszyn-Zdrój oficjalnie podkarpackim uzdrowiskiem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region5 sierpnia świętowano nadanie statusu Uzdrowiska Latoszyn-Zdrój i przypadające w tym roku 5-lecie istnienia Zakładu Przyrodoleczniczego w Latoszynie. W nowo powstałym Amfiteatrze odczytano treść, zmieniającą i nadającą nowe życie temu miejscu, które przez kolejne lata będzie służyło przywracaniu zdrowia ludziom. Podczas uroczystości podziękowano osobom, które przyczyniły się do reaktywacji uzdrowiska wręczając pamiątkowe statuetki.
reklama

Rozporządzenie w sprawie nadania statusu uzdrowiska sołectwu Latoszyn i Podgrodzie położonym na obszarze gminy Dębica zostało zatwierdzone przez Radę Ministrów i podpisane przez Premiera. Tym samym wieloletnie starania Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza, aby Latoszyn stał się uzdrowiskiem zostały zrealizowane.

- Status uzdrowiska otwiera całkiem nowe perspektywy, bo nie chodzi tylko o prestiż, ale też o możliwość pozyskiwania pieniędzy na dalszy rozwój Łazienek, ale także inwestorów, którzy chcieliby
ulokować tu kapitał i np. wybudować hotele i pensjonaty umożliwić dłuższe pobyty dla kuracjuszy. Status ten podnosi prestiż uzdrowiska, ponieważ wiąże się z ekologią i zdrowotnymi właściwościami tego regionu - powiedział wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz.

reklama

To piąte uzdrowisko na Podkarpaciu, którego teren w ciągu ubiegłego roku odwiedziło 140 tys. przyjęło 40 tysięcy kuracjuszy na zabiegi, a 50 tysięcy osób skorzystało z kąpieli w wodach siarczanowych dających poprawę zdrowia, zmniejszając dolegliwości bólowe stawów i mięśni. Oprócz balneoterapi Uzdrowisko Latoszyn Zdrój posiada 2 tężnie solankowe działające pozytywnie na stany zapalne dróg oddechowych, niedoczynność tarczycy, stany zapalne gardła, nosa, krtani. Klimat jaki otacza uzdrowisko to także duży plus, nieczęsto spotykanym w Polsce to ekosystem wytwarzający klimat o właściwościach leczniczych, dlatego liczne są odwiedziny i spacery po jego obszarze. Komora nomobaryczna czeka na chorych szczególnie po udarze, przebywanie w niej zwiększa dostęp tlenu do komórek, wspomaga także leczenie onkologiczne. Unikatową rzeczą jakiej nie spotkamy w innych uzdrowiskach jest uloterapia. Specjalnie przygotowane miejsce, domek z pszczołami oddzieloną specjalną siatką. Powietrze w domku ma wyjątkowe własciwości i niepowtarzalny zapach. Pobyt w takim miejscu korzystnie wpływa na układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy, pomaga przezywciężyć stany depresji, stresu i lęku.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama