Reklama

Zastawa stołowa na każdą okazję

Opublikowano:
Autor:

Zastawa stołowa na każdą okazję - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Kiedy zakładamy własną rodzinę, nagle okazuje się, że jesteśmy zobligowani do urządzania różnych uroczystości. Wtedy zaczyna pojawiać się problem, bo talerze i sztućce z czasów panieńskich i kawalerskich są wyszczerbione, a co gorsza – każdy element naszego „zestawu” jest nie do pary.

Odcienie bieli różnych naczyń nie zgadzają się ze sobą, rozmiary też nie, co druga łyżka jest krótsza… Zastawa stołowa nagle staje się poważną sprawą, o którą należy w dorosłym życiu zadbać. Tylko jak się za to wziąć?

Zastawa stołowa – czyli co?

Ogólnie mówiąc, zastawa stołowa to wszystkie przedmioty, które służą nam do spożywania posiłków oraz picia napojów. Mowa więc tutaj nie tylko o talerzach, sztućcach, miskach i filiżankach, ale także o całej masie innych naczyń. Między innymi można wymienić tutaj wszelkiego rodzaju wazy, dzbanki, sosjerki i inne tego typu wynalazki.

Większość osób nie odczuwa oczywiście potrzeby posiadania wszystkich elementów zastawy, tym bardziej w formie idealnie pasującego do siebie zestawu. Warto mimo wszystko wiedzieć, że zastawa stołowa to pojęcie bardzo szerokie i możemy je interpretować w zależności od swoich potrzeb.

Przede wszystkim należy skupić się na kompletowaniu zastawy w taki sposób, aby potem faktycznie z niej móc w pełni korzystać. Oznacza to, że nie potrzebujemy zaopatrywać się w tradycyjny tuzin naczyń z każdego rodzaju, jeśli na organizowane przez nas święta zjeżdża się co najwyżej sześć osób.

Z jakiego materiału zastawę wybrać?

Zastawa stołowa powstaje oczywiście z ceramiki. Drastyczne różnice w jej cenach, jakie pojawiają się na rynku, wynikają z faktu, że rodzaje ceramiki różnią się między sobą pod wieloma względami. Najczęściej im droższy jest wyrób ceramiczny, tym na wyższą jego jakość można liczyć. Wyroby z fajansu na przykład będą należały do tych tańszych wyrobów, zaś te z porcelany – do najdroższych.

Różne rodzaje zastawy stołowej możesz znaleźć w sklepie internetowym https://home-you.com/pl/jadalnia/zastawa-stolowa.

Choć oczywiście porcelana porcelanie nierówna. Ten najbardziej szlachetny rodzaj ceramiki również spotyka się w odmianach różnej jakości, która zależy przede wszystkim od użytych przy produkcji surowców. Za najlepszą porcelanę uznaje się tę, która jest śnieżnobiała (klasycznie, choć istnieje także odmiana kremowa o równie wysokiej jakości), a jednocześnie cieniutka – na tyle, że wzięta pod światło bez problemu je przepuszcza.

Do jej pozostałych cech należy niska wsiąkliwość, dlatego między innymi nie trzeba martwić się o odbarwianie i zabarwianie naczyń powstałych z tego materiału, a także wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Nie oznacza to, co prawda, że nie da się jej stłuc, ale za to możemy być pewni, że nie zarysujemy jej nożem przy obiedzie.

Jeśli więc szukamy pięknej zastawy na lata i nie mamy żadnych ograniczeń finansowych, zdecydowanie postawmy na taką wyrobioną z najwyższej jakości porcelany. Gdy budżet na to nie pozwala, możemy zakupić zestaw naczyń wykonany z niżej jakości ceramiki, takiej jak kamionka czy fajans. Są one w jakimś stopniu – większym lub mniejszym – oddalone od jakości porcelany, jednak można uznać je za porządne materiały, z których najprawdopodobniej będziemy całkiem zadowoleni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE