Reklama

Zacząłeś oszczędzać? Sprawdź, gdzie założyć rachunek oszczędnościowy!

Opublikowano:
Autor:

Zacząłeś oszczędzać? Sprawdź, gdzie założyć rachunek oszczędnościowy! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Oszczędzanie może sprawić, że posiadane przez nas środki zaczynają na siebie zarabiać. Dzięki temu możemy czerpać z nich bezpośredni zysk. Jeżeli chcemy korzystać z bezpiecznego i pewnego sposobu na oszczędzanie bez całkowitego zamrożenia środków – tak jak w przypadku lokaty – to wybór rachunku oszczędnościowego staje się oczywisty. Jednak przed uruchomieniem konta należy dokładnie poznać ofertę banku, czyli kwestie związane z oprocentowaniem, kapitalizacją odsetek i warunkami prowadzenia rachunku.

Rachunek oszczędnościowy – od czego zacząć poszukiwania?

Jeszcze zanim przejdziemy do przeglądania ofert, zdecydujmy o tym, jakie warunki prowadzenia konta są dla nas najważniejsze. Każde konto oszczędnościowe posiada pewne ograniczenia, które powstrzymują przed korzystaniem z niego równie swobodnie jak z ROR-u. Do najczęstszych warunków należą opłaty związane z wypłatą środków – w niektórych bankach możliwa jest tylko jedna darmowa transakcja w miesiącu. Innym wymogiem jest posiadanie rachunku osobistego w tym samym banku. Możemy również natknąć się na zapis, zgodnie z którym dane konto jest darmowe, ale tylko wówczas, gdy co miesiąc zasilimy je o odpowiednią kwotę. Uważajmy na limity – dokładnie sprawdźmy, czy atrakcyjne oprocentowanie nie dotyczy jedynie części środków na koncie. Wysoką ostrożność zachowajmy zarówno względem promocji, jak i ofert standardowych.

Gdzie szukać ofert, by założyć najlepsze konto oszczędnościowe?

Szukanie najlepszego konta oszczędnościowego na własną rękę jest jak przysłowiowe szukanie igły w stogu siania. Oferty rynkowe są na tyle liczne i zróżnicowane, że lepiej od razu zapoznać się z rankingiem kont oszczędnościowych – takim jak oszczedzajnakoncie.pl. To miejsce, w którym wszystkie potrzebne informacje mamy jak na wyciągnięcie ręki. Już na wstępie możemy zdecydować, które oferty są dla nas najbardziej atrakcyjne. Do wglądu otrzymujemy nie tylko najważniejsze informacje, ale również wszystkie szczegóły dotyczące danej oferty. Nie musimy przeszukiwać stron internetowych różnych banków, na których czasami trudno jest znaleźć to, co najbardziej nas interesuje. Możemy działać szybko i w wygodny dla nas sposób, a w razie pytań – skontaktować się z konsultantem danego banku.

Dopasowanie do Twoich oczekiwań

W rankingu kont oszczędnościowych ocena jest dokonywana na podstawie różnych czynników. Niektórzy są zainteresowani kontami darmowymi, inni zaś chcą posiadać większą swobodę w dysponowaniu środkami zebranymi na koncie. Zawsze jednak dostajemy dostęp do takiego rankingu, który jest oparty na naszych priorytetach.

Wygoda i niezależność w jednym

Wiemy już, które konto oszczędnościowe jest dla nas najlepsze. Nie chcemy czekać, wolimy złożyć wniosek już teraz. Możemy wypełnić wniosek kierując się do niego bezpośrednio z danego rankingu – wystarczy jedno kliknięcie. To wszystko bez wychodzenia z domu – korzystanie z rankingu kont oszczędnościowych jest w ten sposób jeszcze bardziej opłacalne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE