Reklama

Wysłodki buraczane dla koni – w jakich celach są stosowane?

Opublikowano:
Autor:

Wysłodki buraczane dla koni – w jakich celach są stosowane? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Końska dieta jest uzależniona od wielu czynników. Wpływ na nią ma stan zdrowia wierzchowca, czy rodzaj wykonywanej pracy. W zależności od potrzeb warto rozważyć włączenie do diety wysłodków buraczanych.

Czym są wysłodki buraczane?

Pod tą nazwą kryje się odpad powstały z produkcji cukru spożywczego. Są to rozdrobnione bulwy buraków cukrowych, z których wyługowano cukier i inne składniki rozpuszczalne w wodzie. Co decyduje o tym, że wysłodki są tak chętnie włączane w końską dietę? To zasługa ich składu. 80-procentowa zawartość węglowodanów, a także brak tłuszczów sprawia, że wysłodki są dobrze przyswajalne przez organizm koni. Duża w tym zasługa obecnych w składzie pektyn, celulozy i hemicelulozy.

Jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie wysłodków?

Włączenie wysłodków do końskiej diety odbywa się stopniowo i nie powinno przekroczyć dziennej dawki wynoszącej jeden kilogram. Wysłodki buraczane dla koni są łatwiejsze do gryzienia niż siano, dając ich organizmowi takie same korzyści. Dlatego sprawdzą się w diecie koni cierpiących na problemy z zębami. Także zwierzęta wychudzone oraz powracające do zdrowia powinny spożywać wysłodki. Skutecznie bowiem zapewniają przyrost masy ciała. Ze względu na łatwą przyswajalność polecane są także koniom z problemami gastrycznymi.

Jak przechowuje się wysłodki buraczane dla koni?

Wysoka zawartość wody sprawia, że przechowywanie wysłodków w formie mokrej jest bardzo trudne i problematyczne. Dlatego taką paszę stosuje się wyłącznie w czasie trwania kampanii cukrowniczej. Na szczęście producenci pasz znaleźli rozwiązanie i przygotowali wysłodki buraczane poddawane procesowi suszenia, prasowania, czy melasowania. Dzięki temu mogą być stosowane całym rokiem.

Wysłodki buraczane dla koni w ofercie producentów – gdzie kupić?

Na rynku znajdziemy sprasowane wysłodki buraczane dla koni z dodatkiem melasy lub nie. Jeśli koń jest na diecie niskocukrowej lub niskopotasowej, należy podawać mu wysłodki niemelasowane. Melasę dodaje się, by poprawić smak i zmniejszyć ilość kurzu. Ich indeks glikemiczny jest na poziomie zbliżonym do owsa. Podawanie wysłodków koniowi prowadzi do wzrostu stężenia glukozy w jego krwi. Gdzie więc możemy zakupić tego rodzaju produkty? Najlepiej zrobić to drogą internetową. To nie tylko oszczędność czasu, ale także szansa na porównanie cen i wybranie najlepszych preparatów. Wysłodki buraczane dla koni możesz kupić chociażby pod tym linkiem https://vital.sklep.pl/pl/p/Wyslodki-buraczane-dla-koni-wersja-letnia-Vital-Horse/322. Tego typu produkty są wzbogacone dodatkowo o różne witaminy i minerały, co tylko zwiększa ich skuteczność.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE