Reklama

Woski samochodowe i pasty polerskie – czym się od siebie różnią te kosmetyki samochodowe?

Opublikowano:
Autor:

Woski samochodowe i pasty polerskie – czym się od siebie różnią te kosmetyki samochodowe? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Każde auto potrzebuje czasem nieco troski i uwagi. Jednak nie każdy kierowca poświęca swój czas na pielęgnację swojego samochodu. W poniższym tekście prezentujemy dwa kosmetyki samochodowe: pasty polerskie i woski samochodowe oraz sprawdzamy, czym się od siebie różnią.

Kosmetyki samochodowe – czy warto z nich korzystać?

Kierowcy dzielą się na dwie grupy: fanatyków motoryzacji oraz ludzi nieprzywiązujących zbytniej wagi do wyglądu auta. W tym przypadku racja jest po stronie miłośników czterech kółek, którzy nieraz do przesady, pielęgnują swoje samochody. Nie chodzi o to, by każdy z nas spędzał teraz codziennie kilka godzin na kosmetyce auta, jednak stosowanie kosmetyków samochodowych jest wskazane. Przede wszystkim dlatego, że kosmetyki samochodowe znacząco podnoszą komfort jazdy. Nie ma nic przyjemnego w jeździe brudnym autem. Mało tego, za nieczytelne tablice rejestracyjne czy brudne reflektory możemy dostać mandat. Jednak w tym tekście zajmiemy się inną częścią samochodu, mianowicie lakierem. Sprawdzamy, czym różnią się od siebie woski samochodowe oraz pasty polerskie oraz czy należy je stosować razem, czy może osobno.

Pasty polerskie – w trosce o piękny lakier

W Polsce średnia wieku samochodu to 15 lat. Oznacza to, że lakier większości aut jest już dość mocno sfatygowany. Opady atmosferyczne, promieniowanie słoneczne, brud czy żwir to tylko niektóre czynniki, które osłabiają nasz lakier. Właśnie z myślą o nich na rynek wprowadzono pasty polerskie – sprawdź je na tej stronie. Służą one odrestaurowaniu powłoki lakieru, by wyglądał on jak nowy. Pasty polerskie nie tylko likwidują powierzchowne zarysowania karoserii, ale i przywracają głębię koloru, dzięki czemu nasz samochód prezentuje się o wiele lepiej. Jednak wykorzystanie pasty polerskiej to tylko część pracy. Najlepsze efekty uzyskamy, gdy po jej użyciu nałożymy wosk.

Woski samochodowe – ochrona twojego lakieru

Z kolei woski samochodowe mają zgoła odmienne zdanie. Choć one również wpływają na poprawę atrakcyjności wizualnej naszego auta, ich główną cechą jest ochrona lakieru. Przede wszystkim woski samochodowe chronią lakier przed czynnikami atmosferycznymi. Gdy nałożymy wosk, zarówno słonce, deszcz, jak i śnieg nie będą stanowiły zagrożenia dla naszej karoserii. Woski samochodowe pomagają również utrzymać auto w czystości, bowiem odpychają wszelkie zanieczyszczenia, które przylegają do lakieru. Jeżeli zależy ci na tym, by twój lakier był dobrze zabezpieczony przed wszelkimi bolączkami, nałożenie wosku samochodowego to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że jego aplikacja nie jest zbyt skomplikowana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE