Reklama

Wodoszczelne i trwałe wodery. Poznaj szereg korzyści płynących z ich użytkowania

Opublikowano:
Autor:

Wodoszczelne i trwałe wodery. Poznaj szereg korzyści płynących z ich użytkowania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Podczas pracy w terenie, zwłaszcza trakcie łowienia ryb, istnieje duże ryzyko przemoczenia i wychłodzenia stóp. Gdy woda jest wyższa, problem ten dotyczy już nie tylko nóg, ale także tułowia. Wytrzymałe wodery są niezastąpione, jeśli chodzi o ochronę ciała przed szkodliwym działaniem wody i niskiej temperatury. Poniżej krótkie omówienie najważniejszych zalet spodniobutów.

Dlaczego warto zainwestować w spodniobuty?
Wchodzenie do wody zawsze wiąże się z problemem braku stabilnego gruntu pod nogami, przemoczenia, wychłodzenia kończyn dolnych i – co za tym idzie – poważnych dolegliwości zdrowotnych. O ile jednorazowe przemoczenie butów i spodni nie jest jeszcze niebezpieczne, o tyle rutynowa praca w środowisku wodnym może doprowadzić nawet do odmrożeń i problemów ze stawami. Dlatego też tak niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria, dzięki którym przebywanie w wodzie, nawet przez wiele godzin, będzie w pełni bezpieczne i – co więcej – komfortowe.

Na rynku można spotkać różne rodzaje woderów. Jednym z najpopularniejszych są te mocowane na szelkach. Ich największą zaletą jest ochrona tułowia przed wodą i wychłodzeniem. Wadą może być natomiast bardziej czasochłonne i kłopotliwe zakładanie. Niemniej, wielu wędkarzy ceni sobie ten krój i zakłada na siebie w czasie wędkowania.

Drugim rodzajem woderów są tzw. biodrówki. Jak sama nazwa wskazuje, kończą się one na wysokości bioder, a więc chronią ciało dopiero od tej linii. Nie zmienia to faktu, że są niesamowicie komfortowe w zakładaniu, dobrze się też trzymają na ciele.
Trzecim, nieco mniej popularnym, rodzajem spodniobutów są wodery, których linia jest obniżona i zaczyna się dopiero na tzw. bryczesach. Nadają się raczej na małe głębokości, gdy poziom wody nie jest zbyt wysoki. Różnego rodzaju wodery można nabyć w sklepie internetowym https://strefa998.pl/279-wodery-i-spodniobuty. Znajdują się tu również specjalistyczne sprzęty dla straży, między innymi strój i wąż strażacki https://strefa998.pl/28-weze-strazackie.

Z czego mogą być wykonane wodery?
Spodniobuty mogą być wykonane z różnych tkanin. Jedną z popularniejszych jest guma, która ma tę zaletę, że jest odporna na ścieranie i ma długą żywotność. W miarę rozwoju technologii producenci postanowili zastąpić gumę neoprenem, który – w porównaniu do gumy – ma tę zaletę, że jest tkaniną znacznie bardziej oddychającą, lepiej odprowadzającą pot i wilgoć, a zarazem wciąż w 100% wodoodporną i chroniącą przed wodą. Oczywiście spodniobuty wykonane z neoprenu, z racji swojej jakości i zastosowania droższych materiałów, są produktem droższym, ale też bardziej komfortowym w użytkowaniu. Tańsze wodery z PCV i nylonu są zazwyczaj bardzo śliskie – pokonując w nich skały i koryta rzeczne trudno o pełną stabilność, dlatego wymagają szczególnej ostrożności podczas przebywania nad rzeką lub nad jeziorem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE