Reklama

Warto to wiedzieć gdy chcesz skorzystać z pożyczki przez internet

Opublikowano:
Autor:

Warto to wiedzieć gdy chcesz skorzystać z pożyczki przez internet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Łatwy i komfortowy dostęp do pożyczek pozabankowych, brak zbędnych formalności, coraz atrakcyjniejsze warunki finansowe oraz bardziej zróżnicowana oferta to z pewnością kusząca propozycja dla osób poszukujących wsparcia finansowego. Niemiej jednak warto wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów takiego pożyczania aby uniknąć najczęściej pojawiających się problemów.

Pamiętaj o tym gdy pożyczasz online:

Po pierwsze: dokładnie określ kwotę pieniędzy, jaka jest Ci potrzebna

Analitycy ze Zgaś Ryzyko.pl przestrzegają, że pożyczanie "pod sam korek" to jeden z kardynalnych i najczęstszych błędów popełnianych przez klientów. To prawda: dzisiejsze pożyczki pozabankowe należą do produktów naprawdę atrakcyjnych, zarówno pod względem oprocentowania (często są bezpłatne) jak i w aspekcie dostępności. Nie zmienia to jednak faktu, że każdą pożyczkę trzeba będzie spłacić, a im wyższa  będzie pożyczona kwota tym większy może być później kłopot. Określenie dokładnej kwoty, jaka nam będzie potrzebne, nie tylko będzie stanowić znaczące ułatwienie w terminowej spłacie zobowiązania, ale również po prostu oszczędzi nam niepotrzebnych kosztów.

Po drugie: sprawdź warunki pożyczki oraz zweryfikuj firmę pożyczkową

W tym pierwszym przypadku rzecz sprowadza się po prostu do dokładnego czytania podpisywanej przez nas umowy. Warto sprawdzić między innymi takie jej punkty, jak rzeczywisty koszt pożyczki online (oprocentowanie oraz prowizja) a także warunki, jakimi obwarowane są różnego rodzaju promocje. Przykładowo w przypadku coraz bardziej popularnych pożyczek za darmo czasami brak konieczności spłaty oprocentowania i prowizji za udzielenie pożyczki są uwarunkowane terminową spłatą zobowiązania. Oznacza to, że jeżeli zlekceważymy sobie sprawę i spłacimy zaciągniętą pożyczkę zbyt późno (lub też w ogóle jej nie spłacimy), firma może doliczyć do kosztów naszej pożyczki oprocentowanie a także prowizję.

Jeżeli zaś chodzi o weryfikację rzetelności danego podmiotu pozabankowego to pomocny w tym względzie okaże się dla nas Krajowy Rejestr Firm Pożyczkowych. Jest to instytucja powołana do istnienia z inicjatywy największych działających na polskim rynku firm pozabankowych, a nadzorowana przez KNF. Sprawdzając określoną firmę w tej bazie danych poznamy fakty dotyczące jej przeszłości, aktualnej sytuacji finansowej, renomy, ewentualnych toczących się przeciwko niej postępowań sądowych itd. Jeżeli danego podmiotu nie ma na liście Rejestru Firm Pożyczkowych, niestety najpewniej mamy do czynienia z firmą nierzetelną.

Po trzecie: dobierz rodzaj pożyczki online do swoich potrzeb

Wbrew stereotypowi, oferta współczesnych internetowych pożyczek pozabankowych, dokładniej opisana na https://zgasryzyko.pl/pozyczki-chwilowki-online/ to już nie tylko popularne chwilówki. Znajdziemy w niej również wiele innych rozwiązań, przeważnie dostępnych całkowicie online, które mogą odpowiadać naszym potrzebom w wyższym stopniu, niż pożyczki z krótkim okresem spłaty.

W przypadku, gdy zależy nam na jak najniższych kosztach, a jednocześnie nie potrzebujemy większej kwoty, niż kilka tysięcy złotych, najlepiej będzie skorzystać z darmowej pożyczki, Obecnie spora część firm pozabankowych działających na polskim rynku oferuje klientom możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki za darmo, W ten sposób koszt naszego kredytu będzie wynosił dokładnie 0%.

Jeśli zaś potrzebujemy większej kwoty i przy możliwie jak najdłuższym okresie spłaty, powinniśmy przejrzeć ofertę pożyczek ratalnych. Tutaj maksymalna wysokość zobowiązania nierzadko sięga poziomu kilkudziesięciu tysięcy złotych przy okresie spłaty wynoszącym 36 miesięcy lub nawet więcej.

Co jednak powinniśmy zrobić, kiedy nie jesteśmy w stanie precyzyjnie określić ani kwoty, jaka nam będzie potrzebna, ani okresu spłaty? W tym wypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem może okazać się dla nas linia pożyczkowa. Jest to po prostu odpowiednik limitu odnawialnego. Firma pożyczkowa udostępnia nam określoną kwotę na określony czas, a od nas zależy, jaką część tych pieniędzy wykorzystamy. Co ważne, oprocentowanie płacimy nie od całości przyznanego kredytu, lecz jedynie od sumy pieniędzy, które pobierzemy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE