Reklama

Upragniony urlop - pomyśl o ubezpieczeniu!

Opublikowano:
Autor:

Upragniony urlop - pomyśl o ubezpieczeniu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane W końcu jest! Upragniony urlop stał się rzeczywistością. Zanim jednak wybierzesz się w malownicze zakątki świata powinieneś pomyśleć o konkretnym ubezpieczeniu zdrowotnym. Niestety, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu, a co więcej każdy powinien być świadomy faktu, że choroba nigdy nie wybiera. W tym artykule dowiesz się jakie ubezpieczenie zdrowotne zapewnia całkowitą ochronę i czym powinniśmy kierować się przy wyborze. Zapraszamy do czytania!

Nie jest istotne na jaką chorobę cierpisz - jeżeli przed wyjazdem odhaczyłeś wizytę u lekarza, a ten nie znalazł żadnych przeciwwskazań to gratulacje! Bez najmniejszych problemów możesz udać się na upragniony urlop, ale czy na pewno bez najmniejszych problemów? Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeżeli od dawien dawna dolegają Ci jakieś choroby przewlekłe. Podczas wyjazdu niestety, ale objawy mogą się nasilać i właśnie z tego względu konieczne jest zapewnienie sobie odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego, które w razie potrzeby pokryje wszelkie koszty związane z leczeniem.

Choroby przewlekłe, a towarzystwa ubezpieczeniowe?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 28 października 2018 roku - właśnie tutaj znajduje się szczegółowa lista chorób przewlekłych, ze względu na które są przepisywane bezpłatne wyroby medyczne mające ratować życie. Niektóre z nich wydawane są za niewielką, częściową odpłatnością bądź też opłatą ryczałtową.

Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowują własne listy, a według dużej części z nich choroby przewlekłe to takie, które charakteryzują się powolnym przebiegiem lub długotrwałym leczeniem. Muszą być to choroby, które zostały zdiagnozowane jeszcze przed zakupem ubezpieczenia zdrowotnego, a objawy związane z chorobą mogą się nasilać i osłabiać w dowolnym momencie. Warto więc bliżej przyjrzeć się konkretnym ubezpieczeniom i wybrać właśnie takie, które zagwarantuje całkowitą ochronę w przypadku dolegliwości na którą cierpimy.

Dodatkowa ochrona to udany wyjazd!

Przed wyjazdem na upragniony urlop koniecznie trzeba pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu, które zagwarantuje spokój oraz głowę wolną od jakichkolwiek zmartwień. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/ i wychodzimy z założenia, że lepiej zgodzić się z powiedzeniem “przezorny zawsze ubezpieczony” i wydać te kilkaset złotych na dodatkową polisę zdrowotną niż później płacić krocie z własnej kieszeni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE