Reklama

Uczysz się języka obcego? Możesz to połączyć z zabawą i rywalizacją

Opublikowano: sob, 22 lut 2020 15:36
Autor:

Uczysz się języka obcego? Możesz to połączyć z zabawą i rywalizacją - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Wielu z nas uczy się lub ma zamiar zacząć się uczyć języka obcego. Dziś oczywiście najpopularniejszy jest język angielski - z powodzeniem jednak można nauczyć się tak naprawdę dowolnego języka na własną rękę. Z pomocą przychodzi internet, który zapewnia dostęp do różnego rodzaju materiałów dydaktycznych. Znaczna część złaknionych wiedzy woli jednak postawić na kursy stacjonarne czy tradycyjną naukę. Okazuje się, że nauka obcego języka wcale nie musi być trudna i może wiązać się z nutką rywalizacji i dobrej zabawy.

Jak zacząć naukę języka obcego?

Naukę języka obcego należy rozpocząć bardzo banalnie - od jego wyboru. Z pewnością nie warto łapać kilku srok za ogon jednocześnie - wystrzegać się tego powinni zwłaszcza początkujący. Nie należy się też rzucać na głęboką wodę. Nauka nowego języka powinna być regularna ale przyjmowana w małych dawkach. Dobrym pomysłem może okazać się ułożenie planu nauki i odgórne założenie ile godzin tygodniowo chcemy na nią poświęcić. Problem ten może rozwiązać skorzystanie z usług szkoły językowej lub kursu - tego rodzaju ofert nie brakuje w niemal żadnym mieście. Przystosować się musimy wówczas do godzin zajęć i rygoru edukacyjnego konkretnej firmy. Coraz więcej osób decyduje się jednak na samodzielne nauczenia - w sieci dostępne są liczne kursy i materiały dydaktyczne, które ten proces dodatkowo wspierają i ułatwiają. Nauka języka obcego wcale nie musi się dziś wiązać z wieloma wyrzeczeniami czy żmudnym powtarzaniem słówek. Możliwości jakie daje chociażby internet są dzisiaj niemal nieograniczone. Języka obcego można się bowiem uczyć... chociażby przez zabawę.

Nauka i rozrywka w jednym - jak oswoić się z językiem obcym?

Lubisz oglądać seriale? A może jesteś miłośnikiem gier komputerowych i wirtualnej rozrywki? Okazje się, że możesz mieć w rękawie asa, który pozwoli Ci jeszcze szybciej opanować język obcy. Wszystko za sprawą obcowania z językiem (warto więc nie korzystać z tłumaczeń czy dubbingu). Ułatwioną rolę mają też miłośnicy czytelnictwa, którzy powinni spróbować swoich sił w czytaniu dzieł w oryginale (np. w języku angielskim). Niedocenianą rolę w nauce języka obcego może odegrać również muzyka, która dziś jest dostępna niemal zawsze na wyciągnięcie reki (oferują ją serwisy streamingowe, aplikacje mobilne czy radia). Jak muzyka może nam pomóc? Chodzi głównie o zagraniczne utwory, których teksty często chcemy poznać i zrozumieć. Wówczas wystarczy odnaleźć tekst i tłumaczenie takiego tekstu w sieci. Czy taka rozrywkowa metoda może być skuteczna? W najgorszym wypadku lepiej zrozumiemy tekst naszych ulubionych wykonawców. W najlepszym opanujemy słownictwo i zwroty z obcego języka. Jaka jest więc skuteczna metoda na szybkie nauczenie się języka? Najlepsze rezultaty może przynieść połączenie co najmniej kilku sposobów ukazanych w tym tekście. Ich kumulacja może dać szybkie i zaskakująco dobre efekty. 

Dziękujemy portalowi SPOKEO (spokeo.pl) za pomoc w przygotowaniu artykułu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE