Reklama

Uczysz się hiszpańskiego lub chcesz zacząć? Tych 5 podcastów z pewnością ci się przyda!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Uczysz się hiszpańskiego lub chcesz zacząć? Tych 5 podcastów z pewnością ci się przyda! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Jeden język obcy to za mało — z takiego założenia wychodzi coraz więcej pracodawców. Jednak to nie jedyna motywacja do nauki: żyjąc w globalnej wiosce, prędzej czy później zapragniemy jeszcze większego otwarcia na świat. Poznanie nowego języka to najprostsza ku temu droga. Co zatem po angielskim? Coraz częstszym wyborem jest hiszpański, otwierający wiele furtek w karierze oraz nowych dróg w turystyce. Na szczęście nie brak odpowiednich materiałów do nauczania, a jednym z nich są… podcasty! Poznaj 5 wartych uwagi.

Spanish obsessed


Obecnie najłatwiej znaleźć w sieci materiały do nauki języka hiszpańskiego po angielsku. Nic dziwnego, najczęściej brany jest pod uwagę scenariusz, gdzie mowa Szekspira jest tą bazową do nauki, a kolejne języki tylko uzupełnieniem. Zatem jeśli angielski nie stanowi trudności, warto spojrzeć w kierunku materiałów serwowanych przez uroczą parę: Lis i Roba. Cotygodniowy podcast jest darmowy, a za część bardziej zaawansowanych kursów (dostępnych na stronie internetowej) trzeba zapłacić. 

Agata uczy


A może tak typowe, polskie korepetycje? Hiszpański podawany w formie przystępnych lekcji i ciekawostek na YouTube, w dodatku po polsku, to bardzo ciekawa opcja. Całość uzupełniona o kompletny kurs na stronie internetowej, dający możliwość opanowania języka na poziomie A1/A2. Trzeba przyznać, że to bardzo profesjonalne i kompleksowe podejście — podcasty lub materiały wideo przestają być w tym przypadku jedynie serią niezobowiązujących audycji, a stają się bazą do solidnej nauki.

SpanishPod101


Wracając do nauki po angielsku, warto wyróżnić podcast obfity w naukę słówek i zwrotów, podzielony na wiele różnych kategorii. Co ciekawe, tutaj dystrybucja jest prowadzona poprzez własną aplikację, którą można zainstalować na urządzenia z iOS oraz Androidem. Można nauczyć się wypowiedzi charakterystycznych dla mieszkańców Meksyku, poznać konkretne zagadnienia lub rozpocząć kurs dla początkujących. Z materiałem można zapoznać się dzięki 7-dniowemu, bezpłatnemu okresowi próbnemu.

Notes in Spanish


Ten podcast jest darmowy i może być przeznaczony zarówno dla raczkujących w nauce, jak i nieco bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy podstawy mają już za sobą. Słuchać można zarówno w Spotify, jak i w Podcastach Apple oraz innych popularnych aplikacjach. Całość wyróżnia się bardzo ciekawą dwójką prowadzących, którzy w niezwykle umiejętny sposób dzielą się swoją wiedzą, a także rozwijają inne zainteresowania u słuchaczy.

Linki do podcastów z podziałem na poziomy zaawansowania: https://www.notesinspanish.com/spanish-audio/
Strona z ofertą kursów: https://www.notesinspanish.com/store-home/

Madre Mía Podcast


Seria bardzo przyjemnych, krótkich podcastów w całości po hiszpańsku, lecz przeznaczonych dla początkujących. Materiały są dostępne bezpłatnie na otwartych platformach, a autorka dba o dostarczenie transkrypcji do każdego odcinka. Na przesłuchanie każdego z nich trzeba przeznaczyć po około 3 minuty, czyli naprawdę niewiele. Ta forma pomoże w dużej mierze osłuchać się z wymową i w naturalny sposób odkryć nowe słownictwo.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE