Reklama

Ubezpieczenie od utraty pracy - co warto wiedzieć?

Opublikowano: 16 marca 2021 08:31
Autor: Artykuł partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

promowane Zabezpieczenie się przed utratą dochodu jest dobrym pomysłem, niezależnie od miejsca zatrudnienia czy wieku. W życiu zdarzają się bowiem sytuacje losowe, które mogą pozbawić Cię zarobków. Z pomocą przychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące polisę od utraty pracy. Czym dokładnie jest taka ochrona?

Czym jest ubezpieczenie od utraty pracy?

Ubezpieczenie od utraty pracy nie jest produktem samodzielnym. Występuje ono jedynie jako dodatek do polisy na życie. Najczęściej wybierają je osoby, które biorą kredyt i chcą zabezpieczyć się przed utratą dochodów pozwalających na spłatę zobowiązania.

Ubezpieczenie od utraty pracy chroni jedynie w sytuacjach niezależnych od klienta. Nie dotyczy ono zatem takich przypadków, jak np. zakończenie umowy na czas określony. Polisa tego typu obowiązuje w razie:

  • ciężkiej choroby,
  • nieszczęśliwego wypadku,
  • przymusowego pobytu w szpitalu.


Każde towarzystwo ubezpieczeniowe stawia własne warunki dotyczące polisy od utraty pracy. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretny produkt warto zapoznać się z jego szczegółami. Najważniejszy jest okres karencji, czyli czas, w trakcie którego utrata pracy nie kwalifikuje klienta do wypłacenia odszkodowania. Istotne okazują się także dodatkowe zarobki danej osoby z umowy o dzieło czy zlecenia. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe podchodzi do takich kwestii w inny sposób, dlatego warto zapoznać się z wymaganiami konkretnej firmy.

Więcej o ubezpieczeniu od utraty pracy dowiesz się tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/ubezpieczenie-od-utraty-pracy-kiedy-moze-sie-przydac/135.html.

Czy ubezpieczenie od utraty pracy się opłaca?

Ubezpieczenie od utraty pracy często jest wymagane od osób, które biorą kredyt. Instytucje finansowe nie chcą udzielać takiej pomocy, gdy sytuacja finansowa klienta nie jest pewna. Na ogół osoby bez zobowiązań w banku nie decydują się na wykupienie takiej polisy. Jest to bowiem bardzo droga forma ochrony, która zazwyczaj okazuje się nieopłacalna.

Jeśli masz zobowiązania i nie możesz pozwolić sobie na utratę dochodu, dobrym pomysłem jest poszukanie odpowiedniej polisy. Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego często znalezienie właściwej oferty bywa trudne. Z pomocą przychodzą internetowe porównywarki i rankingi, takie jak strona https://www.rankingubezpieczennazycie.pl. Dzięki nim można zestawić dostępne propozycje wraz z ceną i zakresem obowiązywania. Warto pamiętać, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje ochronę na innych zasadach. Z tego powodu oferty o podobnych cenach często mogą znacznie się od siebie różnić.

Ubezpieczenie od utraty pracy obowiązuje jedynie przez określony czas. Jeśli klient nie zdąży znaleźć nowego źródła dochodu, po upływie tego okresu będzie musiał pokrywać zobowiązania z własnej kieszeni. Z tego powodu jest to mało popularna polisa, która najczęściej jest wymagana jedynie przez bank.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE