Reklama

Trackery GPS – przydatne narzędzie firmowe

Opublikowano:
Autor:

Trackery GPS – przydatne narzędzie firmowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Trackery GPS to urządzenia, w które warto wyposażać należące do firmy pojazdy – i to nie tylko ze względu na możliwość kontroli pracowników. Wśród innych możliwych zastosowań tego typu akcesoriów, należy wymienić chociażby możliwość zmniejszenia wydatków ponoszonych przez firmę, ale również szansę na poprawę jakości wykonywanych przez dane przedsiębiorstwo usług.

Zastosowania przeciwkradzieżowe

Trackery GPS okazują się szczególnie przydatne jako sposób na ochronę przed kradzieżą pojazdów – i w tym zakresie przydają się nie tylko firmom, lecz również osobom prywatnym. Oczywiście, złodziej zawsze może się pozbyć lokalizatora, ale nawet opóźnienie w tym działaniu jest cenne. Co więcej, sam trackery GPS dostępne są w bardzo różnych formach i posiadają zróżnicowane wymiary. Także sposób ich montowania może być różny, co dodatkowo może stanowić utrudnienie w próbach ich demontażu.

Możliwość śledzenia pracy

Oczywiście trackery GPS pozwalają również na błyskawiczne sprawdzanie gdzie dany pracownik znajduje się w danej chwili. Jeżeli istnieje opcja szybkiej weryfikacji lokalizacji (taka jak w na przykład tutaj: www.gpswox.com/supported-gps-trackers/gosafe), można się natychmiast upewnić, czy pracownik zgłaszający spóźnienie na trasie z powodu tkwienia w korku na pewno jest w deklarowanym miejscu.

Dodatkowo jeżeli takie trackery zintegruje się z odpowiednio przygotowanym systemem komputerowym, możliwe będą analizy służące optymalizacji tras, zarówno pod względem ich przebiegu, jak i obłożenia konkretną liczbą pojazdów.

Rzecz jasna dzięki śledzeniu lokalizacji pojazdu można weryfikować także i to, czy przypadkiem któryś z pojazdów nie jest wykorzystywany przez pracowników do spraw zupełnie niezwiązanych z pracą.

Lepsza jakość usług

Co ciekawe, szybka lokalizacja pojazdów należących do firmowej floty pozwala także na usprawnienie wykonywanych przez przedsiębiorstwo usług. Przykład? Wyobraźmy sobie, ze pojazd transportowy nie może dotrzeć na dane miejsce z powodu awarii lub stłuczki. Jeżeli jesteśmy w stanie szybko sprawdzić, czy inny firmowy pojazd znajduje się gdzieś w pobliżu, możemy wysłać go w zastępstwie tego pierwszego, tym samym nie powodując zdenerwowania u klientów, którzy zamówili usługi transportowe, względnie nie tracąc czasu na dostarczenie towarów wiezionych do własnych magazynów.

Nie tylko samochody

Okazuje się, że trackery GPS sprawdzają się nie tylko w przypadku samochodów firmowych. Równie dobrze można montować je w innych maszynach i urządzeniach, chociażby w przypadku cennego przecież – a więc i narażonego na próby kradzieży – sprzętu budowlanego. Oczywiście trzeba w takim przypadku dokonać bardziej starannego doboru samego urządzenia lokalizacyjnego, ale w praktyce sprawdza się znakomicie.

Czy warto?

Na koniec odpowiedź na pytanie podstawowe, czyli czy warto inwestować w trackery GPS? Naszym zdaniem zdecydowanie tak, a powyżej przedstawiliśmy szereg argumentów na rzecz poparcia tej tezy – a należy przecież podkreślić, że nie są to jedyne możliwości, jakie dają lokalizatory.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE