Reklama

Tanie OC dla młodych kierowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tanie OC dla młodych kierowców - Zdjęcie główne

Tanie OC dla młodych kierowców - Rydzowski Ubezpieczenia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Tanie OC dla młodych kierowców nie jest proste do znalezienia. Są oni traktowani przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe jak źródło wszelkiego zła na drogach. Niestety, nie jest to bezpodstawne. Taka opinia ma oparcie w raportach Wydziału Opiniodawczo-Analitycznego Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Od dawna największą część zdarzeń drogowych powodują właśnie kierowcy bez znaczącego doświadczenia, z prawkiem od roku-dwóch, jeszcze nieustatkowani.

Powoduje to, że za nawet najwęższe pakiety ubezpieczeń młodociani kierowcy płacą ,,jak za zboże”. Dołożenie do OC polisy Auto Casco, NNW czy Assistance sprawi, że za ubezpieczenie zapłacisz majątek! Towarzystwa Ubezpieczeniowe znacząco podwyższają ceny dla kierowców będących w grupie ryzyka. Wszystkich młodych kierujących chcemy jednak uspokoić! Ubezpieczenie samochodu nie musi wiązać się z wielkimi wydatkami. Przygotowaliśmy kilka prostych sposobów na obniżenie kosztu zakupu polisy – środków zarówno doraźnych, jak i działających w kontekście kilku najbliższych lat. Skorzystaj i oszczędź nawet kilkaset złotych!

 

Młodociany kierowca – ile lat?

 

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, kto jest traktowany przez Ubezpieczycieli za młodego kierowcę. Planowany był projekt ustawy, który wprowadzał dla nich wymóg posiadania naklejki przedstawiającej zielony listek na szybę samochodu. Nie został on jednak wprowadzony w życie. Według ogólnej definicji, spełnienie jednego z niżej opisanych warunków kwalifikuje kierującego do tej grupy: 

Młody kierowca ma mniej niż 26 lat lub posiada prawo jazdy krócej niż 36 miesięcy

 

Oznacza to, że podwyższone składki obowiązują całkiem sporą grupę kierowców. Takie powoduje, że osoby w wieku 25 lat zapłacą więcej za ubezpieczenie. Nawet, jeżeli egzamin zdali zaraz po „osiemnastce”. Równocześnie, każdy kierowca przez 36 miesięcy po otrzymaniu prawa jazdy jest uznawany za młodego. Także w przypadku, gdy ma 40 czy 50 lat. 

Jeżeli jesteś niedoświadczonym kierowcą, najpewniej odwiedziłeś Wydział Komunikacji w Mielcu kilka razy. Do takich wizyt trzeba się odpowiednio przygotować. Na przykład poprzez skompletowanie odpowiednich i wymaganych dokumentów. 

 

Ubezpiecz coś małego!

 

I nie chodzi tutaj o małe samochody. Smarty, Maluchy czy Mini Coopery nie są rozwiązaniem problemu. Metodą, i to bardzo dobrą na tańsze OC w kontekście kilku przyszłych lat jest wykup polisy na mniejszy czy rzadziej używany pojazd – na przykład chodzi tu o skuter albo przyczepę. Ubezpieczenie skutera nie będzie Cię drogo kosztować. Okaże się wręcz śmiesznie tanie. Co ważne – ubezpieczać możesz nawet przed 18 urodzinami. Jeżeli okres obowiązywania polisy zakończysz bez szkód, to Towarzystwa Ubezpieczeniowe wezmą ten fakt pod uwagę przy obliczaniu składek na większe pojazdy.

 

Znajdź współwłaściciela!

 

Na pewno w rodzinie, wśród sąsiadów czy sprawdzonych przyjaciół masz kogoś bliskiego z długą historią ubezpieczania pojazdów i bezszkodowej jazdy. Mają oni doświadczenie zebrane przez kilkanaście lat jazdy oraz wiele tysięcy kilometrów przebytych za kierownicą. Owocuje to wysokimi zniżkami w Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Poproś taką osobę o zostanie współwłaścicielem samochodu. Przejawiać się to będzie jedynie w oficjalnej papierologii, a w ten sposób skorzystasz w maksymalny sposób z wcześniej wspomnianych obniżek. W ten sposób każdy młodociany kierowca może oszczędzić nawet kilkadziesiąt procent na ubezpieczeniu samochodu. Jeżdżąc bezpiecznie będziesz pracować na swoją reputację wśród Ubezpieczycieli. Kolejne oferty przedstawiane Tobie będą już znacząco niższe. 

Kalkulator ubezpieczeń Rydzowski Ubezpieczenia znajdzie najtańsze OC

 

Skorzystaj z kalkulatora!

 

Spędzając nawet kilkanaście minut w popularnych i reklamowanych porównywarkach możemy nie otrzymać najlepszej oferty ubezpieczenia OC. Wiąże się to z naturą tych stron. Korzystają one ze sztywnych tabel i wszystkie oferty generują automatycznie na podstawie podanych informacji. Oznacza to, że nie są one w stanie wziąć pod uwagę wszystkich danych, które mogą okazać się kluczowe przy obniżaniu kwoty do zapłaty. Rozwiązaniem w tej sytuacji możemy być wygodne rozwiązanie multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. To prosty i szybki formularz porównania OC.  Eksperci ubezpieczeń wystawiają kilka tysięcy polis rocznie, dzięki czemu posiadają bezcenne doświadczenie i potrafią wynegocjować najlepsze możliwe warunki ubezpieczenia. 

 

Wybierz powszechne auto!

 

Pierwszy samochód dla młodego kierowcy jest czymś wyjątkowym. Nic dziwnego, że wielu chce postawić na auto ciekawe, niestandardowe. Wybór auta z dużym silnikiem i modnym znaczkiem na masce jest kuszący. Niestety - ubezpieczenie takich pojazdów nie będzie tanie! Obliczona składka OC przyciągającego uwagę BMW M3 czy Audi TT z dynamicznym silnikiem będzie zdecydowanie wyższa niż oferta przygotowana dla zwykłego z pozoru Fiata Pandy lub małolitrażowego Nissana Micry. Rozsądny wybór Twojego auta naprawdę może się opłacić!

 

Jedź bezpiecznie!

 

Jest to najprostszy sposób na obniżenie składek ubezpieczeniowych w przyszłych latach. Nie jest to metoda, która zadziała od razu. Tak jak i doświadczenia na drodze nie zyskasz na kursie prawa jazdy. Nawet jeden rok bezpiecznego poruszania się po drogach pozwoli na tańsze OC. W taki sposób udowadniasz, że jesteś odpowiedzialnym i racjonalnym kierowcą. Towarzystwa Ubezpieczeniowe z pewnością wezmą to pod uwagę przy zakupie kolejnych polis. Na dłuższą metę spokojne i bezpieczne zachowanie na jezdni zawsze będzie się opłacać! 

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy?

 

Ile zapłaci młody kierowca za OC?

 

Jak sam widzisz, na ubezpieczeniu OC samochodu naprawdę można oszczędzić spore pieniądze. Wcielając te pomysły w życie, w Twojej kieszeni może zostać nawet kilkaset złotych rocznie. Z pewnością chcesz mieć stuprocentową gwarancję wyboru najtańszej możliwej oferty. Koniecznie skorzystaj z kalkulatora OC multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Specjalista #RydzowskiTeam zadzwoni do Ciebie w wybranym przez Ciebie terminie z propozycją, która spełni wszystkie wymagania – zwłaszcza te finansowe!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy