Reklama

Szukanie auta w sieci – jak nie dać się oszukać?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szukanie auta w sieci – jak nie dać się oszukać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Dziś ogłoszenia, mówiące o sprzedaży samochodów używanych możemy znaleźć niemal wszędzie. Pojawiają się na portalach społecznościowych, sprzedażowych czy internetowych komisach. Jak znaleźć wymarzone auto, w dobrym stanie i przeprowadzić bezpieczną transakcję? Podpowiadamy!

Gdy okazja wydaje się zbyt dobra, zapewne jest zbyt dobra 

Znasz przysłowie, mówiące o tym, że „chytry traci dwa razy”? Bardzo często znajduje ono odzwierciedlenie w praktyce. Gdy widzimy w internecie jakąś intratną okazję i zaczynamy podejrzewać, że właściciel nie zna się na biznesie i możemy na tym zyskać, prawdopodobnie jest to oszustwo. Nie daj się nabić w butelkę. Pod bardzo niską ceną lub innymi obietnicami może kryć się wiele: przekręcony przebieg, kradzież, poważne uszkodzenia samochodu. Nie warto tracić nerwów, poświęcając uwagę ogłoszeniom, które mają Cię naciągnąć.

Może zdarzyć się też, że prezentowane w sieci auta używane Lublin nie istnieją lub ich właściciele wcale nie chcą ich sprzedać. Oszuści mają wiele wymyślnych metod działania. Mogą zażądać od Ciebie zapłaty zadatku/zaliczki i nawet zaprezentować pojazd, zabrać Cię na jazdę próbną. Po otrzymaniu pieniędzy (zazwyczaj wybraną przez siebie metodą płatności) – znikają jak kamfora, razem z Twoją wpłatą. 

Dokładnie sprawdź pojazd 

Na zdjęciach i w opisie wszystkie auta używane prezentują się fenomenalnie. Fotografie są kolorowe, silnik aż lśni, a zapach świeżo wypranych foteli aż przebija z załączonych grafik. Nie można jednak ufać na słowo dotychczasowym właścicielom pojazdu. Niestety, zdarza się, że przemilczają wiele poważnych usterek i nie wspominają o uszkodzeniach lub planowanych naprawach. Pamiętaj więc o tym, aby zawsze umówić się na spotkanie twarzą w twarz i jazdę próbną.

Ze swojej strony polecamy także wybranie się do zaprzyjaźnionego mechanika, który sprawdzi stan techniczny pojazdu, podłączając samochód do specjalnego systemu. Dowiesz się wówczas, jakie naprawy i mniej więcej kiedy będą czekały Cię po zakupie auta. Podczas badania diagnostycznego ujawnione zostaną też wszelkie usterki związane z funkcjonowaniem pojazdu. 

Sprawdzone miejsca 

Zrezygnuj z poszukiwania samochodów na portalach społecznościowych. Unikalibyśmy też for internetowych. Polecamy za to komisy, działające w sieci. Może być to ciekawa alternatywa dla komisów, działających wyłącznie stacjonarne. Znajdziesz tam auta używane dobrej jakości, których pochodzenie jest znane. Za ogłoszeniami stoi konkretna firma i nawet jeśli na portalu pojawiają się oferty od konkretnych właścicieli, część z nich nadal została wystawiona przez komis. 

Co ważne, samochody, pochodzące z komisu internetowego również możesz zobaczyć na żywo. Zachęcamy do tego, aby zdecydować się na spotkanie i jazdę próbną. W takiej sytuacji możesz sprawdzić bowiem, czy samochód do Ciebie pasuje, jak Ci się nim jeździ oraz czy działa bez zarzutu. Sprawdź kondycję kabiny pasażerskiej oraz karoserii. Przed podpisaniem umowy, pamiętaj o dokładnym zapoznaniu się z jej treścią!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE