Reklama

Sprawdź 3 kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę, wybierając drukarkę.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: źródło zdjęcia: smolaw / Shutterstock.com

Sprawdź 3 kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę, wybierając drukarkę. - Zdjęcie główne

foto źródło zdjęcia: smolaw / Shutterstock.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Kupno drukarki, ale także wymiana starego modelu na nowe urządzenie, to inwestycja, która ma nam służyć przez dłuższy czas. Powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które przyczynią się do naszego zadowolenia drukarki. Zatem co jest ważne, gdy wybieramy drukarkę?

Kluczowe aspekty przy wyborze drukarki

Decydując się na zakup sprzętu pamiętaj przede wszystkim o tym, aby zwrócić uwagę na następujące aspekty.

  1. koszty eksploatacji - od tego jakie urządzenie wybierzemy, będzie zależało to, ile zapłacimy za wydruk jednej strony. Na koszt eksploatacji urządzenia i codziennego korzystania z drukarki wpływa również tusz lub toner, który dopasujemy do urządzenia drukującego. Nie warto jednak przesadnie oszczędzać na sprzęcie, ponieważ wtedy nawet najlepsze tonery HP nie zapewnią nam odpowiedniej jakości wydruku.
  2. tempo druku - nie ma niczego gorszego niż oczekiwanie, aż urządzenie wydrukuje cały dokument. Jeśli na co dzień zamierzamy intensywnie używać drukarki i drukować pliki o dużej objętości, to kluczowym parametrem powinno być tempo druku oraz jej wydajność obliczona w stronach na minutę.
  3. dodatkowe funkcjonalności – współczesne drukarki to zaawansowane urządzenia naszpikowane ciekawymi rozwiązaniami. Przede wszystkim dużym usprawnieniem będzie połączenie Wi-Fi, które przyśpieszy znacząco proces przesyłania dokumentów do i z urządzenia. Takie rozwiązania będzie ułatwieniem również wtedy, gdy drukujemy dokumenty prosto ze smartfona. Poza tym, niektóre drukarki oferują np. możliwość integracji z systemem obiegu dokumentów lub możliwość zdalnego sprawdzania aktualnego stanu zużycia tuszu/tonera.

Tusz do drukarki atramentowej oraz toner do drukarki laserowej

Poza powyższymi 3 czynnikami warto odnotować, że duże znaczenie ma to czy zdecydujemy się na drukarkę laserową czy atramentową. W przypadku drukarki laserowej możemy liczyć na szybszy wydruk oraz wydajniejszą pracę. W tym przypadku potrzebny będzie toner. Z kolei w przypadku drukarki atramentowej jej pełnego działania niezbędny jest tusz. Na rynku znajdziemy wiele oryginalnych cartridgy ale także świetnie działających zamienników (no. HP DeskJet Ink Advantage 3789 tusz). 

Źródło zdjęcia:
smolaw / Shutterstock.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE