Reklama

Sklepy internetowe – zadbaj o swojego klienta!

Opublikowano:
Autor:

Sklepy internetowe – zadbaj o swojego klienta! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Sklepów internetowych w sieci funkcjonuje naprawdę bardzo dużo. Czasem często nawet zapamiętać z jakiego korzystało się ostatnio, bo już pojawiło się z dziesięć nowych propozycji z tym samym asortymentem. Właśnie dlatego właściciele takich miejsc muszą bardzo przykładać się do utrzymania klienta.

Sklepy internetowe – co na stronie?

Na samym początku aspekt najważniejszy. Mianowicie wygląd sklepu internetowego. Zastosowanie właściwego szablonu będzie tutaj kluczem do sukcesu. Musi on pozwalać na umieszczenie wszystkich istotnych kwestii. Pierwszą jest wstawienie logo sklepu. Drugą wykonanie menu, w którym będą znajdowały się pogrupowane produkty. Trzecią koszyk jak i objaśnienie procedury płatności, wysyłki, reklamacji, wymiany i oczywiście zwrotu. Warto jeszcze wstawić zakładkę z najpopularniejszymi pytaniami i odpowiedziami, które będą wyczerpywały temat. Niezbędne będzie oczywiście również wprowadzenie wszystkich danych kontaktowych. Jeśli sklep funkcjonuje również stacjonarnie to przyda się mapka dojazdu.

Sklepy internetowe – opisy produktów

Mimo iż w internecie można znaleźć wiele dobrze wyglądających sklepów, a także podpowiedzi jak je tworzyć to nadal można spotkać się ze słabymi stronami. Często brakuje na nich najważniejszych informacji, także tych dotyczących oferowanych produktów. Tutaj warto zaznaczyć, że każdy produkt powinien posiadać (w zależności od indywidualnych cech): nazwę, wymiary, wagę, skład, materiał wykonania, czy tez rodzaj opakowania, który będzie zastosowany do wysyłki. Umieszczenie tych informacji, a także dodanie odpowiedniego zdjęcia sprawi, że kupujący nie będzie kupował przysłowiowego kota w worku. O wstawianie takich informacji może zadbać firma zewnętrzna jak np. https://netstyle.pl/oferta. Nie ulega bowiem wątpliwości, że właścicielowi sklepu internetowego czasem ciężko jest znaleźć czas na dodatkowe zajęcia.

Sklepy internetowe – kontakt!

Osoby zamawiające jakiś konkretny produkt ze sklepu internetowego nie chcą być co prawda spamowane wiadomościami, ale chcą mieć pewność, że zamówienie zostało przekazane do realizacji, a następnie, że jest już w drodze do punktu docelowego. Nie może być tak, że po kliknięciu” kup” nie uzyskują żadnej informacji zwrotnej. Sklepy internetowe muszą również zadbać o przekazywanie informacji na temat aktualności, promocji, czy organizowanych konkursów. I tym może zająć się wspomniana już wyżej firma zewnętrzna. Tylko wówczas kupujący ma pewność, że sklep cały czas funkcjonuje i zakupy za jego pośrednictwem są bezpieczne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE