Reklama

Samochodem po wodzie, czyli kampery do turystyki wodnej

Opublikowano:
Autor:

Samochodem po wodzie, czyli kampery do turystyki wodnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Kampery kojarzy się przede wszystkim z jazdą po drogach i autostradach, lecz okazuje się, że niektóre modele są przeznczone również do turystyki wodnej. Oto kilka modeli kamperów, którymi można zarówno jeździć po drogach, jak i pływać po jeziorach.

The Terra Wind

The Terra Wind to najbardziej luksusowy i największy spośród wszystkich kamperów, którymi można pływać. Produkuje go amerykańska firma Cami, a koszt zakupu pojazdu wynosi aż 1,2 mln dolarów. Zewnętrzny wygląd kampera jest mało luksusowy, jednak wnętrze spodoba się nawet tym osobom, które mają większe oczekiwania co do standardu pojazdu.

Unicamp 4.0

Jest to polski projekt, który został stworzony przez firmę z Birczy na Podkarpaciu. Co prawda, nie jest to kamper, a przyczepa campingowa z możliwością korzystania z niej jak z amfibii. Przyczepa jest tak samo funkcjonalna i wygodna jak jej klasyczne odpowiedniki, lecz może być dodatkowo użytkowana jak rekreacyjna łódź kabinowa z elektrycznym napędem. Elektryczny napęd sprawia, że przyczepa porusza się po wodzie bezgłośnie, dlatego jest możliwe jej użytkowanie na akwenach objętych strefą ciszy. Aby korzystać z przyczepy nie wymaga się posiadania dodatkowych uprawnień, gdyż masa całkowita pojazdu wynosi mniej niż 750 kg. Koszt zakupu przyczepy-amfibii ma być nie wyższy niż 60 tysięcy złotych.

Klasyczne kampery wciąż za drogie dla Polaków?

Polacy są zainteresowani kamperami, jednak rzadko decydują się na zakup nowych pojazdów. Zwykle wybierają kampery używane, które można nabyć nawet za 15-20 tysięcy złotych. Pojazd z drugiej ręki jest atrakcyjnym rozwiązaniem, gdyż na rynku można znaleźć dobrze utrzymane kampery z zagranicy - głównie z Niemiec, Holandii i Szwecji. Samochody campingowe sprowadzane z krajów Europy Zachodniej bywają dość wiekowe, jednak dzięki https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/ łatwo je ubezpieczyć. Polisa umożliwia objęcie ochroną nawet tych pojazdów, które mają więcej niż 20 lat.

Kampery używane są sprzedawane głównie w komisach, jednak pomimo dużego wyboru pojazdów, trudno wśród nich znaleźć samochody, które mogą pływać po jeziorach. Polakom pozostaje zatem korzystanie z kamperów o tradycyjnej konstrukcji i zwykle dość przeciętnym standardzie wykończenia wnętrza. Jeżeli poszukuje się pojazdów z wyższej półki cenowej, dobrze jest przeglądać zagraniczne portale ogłoszeniowe i aukcyjne - to właśnie na nich wystawiane są luksusowe kampery używane i kampery umożliwiające poruszanie się nie tylko po zwykłych drogach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE