Reklama

Prostownik! Jaki najlepiej wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Prostownik! Jaki najlepiej wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Kto choć raz w życiu znalazł się w sytuacji, w której jego auto nie zapaliło z powodu rozładowanego akumulatora, wie, że tu jedynym rozwiązaniem będzie podłączenie tej części auta do urządzenia, popularnie nazywanego prostownikiem. Niestety nie każdy kierowca, taki właśnie prostownik posiada, a to błąd, dlatego warto się w niego zainwestować. Zanim jednak go zakupimy, dobrze będzie zorientować się, po jaki sięgnąć najlepiej?

Rodzaje prostowników

Na rynku dostępne są trzy rodzaje prostowników: standardowe, mikroprocesorowe oraz tradycyjne. To, jaki wybrać będzie zależało wyłącznie od indywidualnych potrzeb każdego klienta, czyli od przeznaczenia.

Prostowniki standardowe

Prostownik standardowy jest najprostszym tego typu urządzeniem. Jeśli zależy nam na cenie, to jest, nie chcemy przepłacać, to za najtańszy taki prostownik, przyjdzie nam zapłacić mniej więcej 50 zł. Będzie to również urządzenie idealne dla wszystkich posiadaczy samochodów osobowych. Proste w obsłudze i praktycznie bezawaryjne.

Prostownik mikroprocesorowy

W odróżnieniu od standardowego, prostownik mikroprocesorowy należy do urządzeń zdecydowanie zaawansowanych. Pozwala on na ładowanie akumulatora bez potrzeby odłączania go od instalacji elektrycznej samochodu. Ale to jeszcze nie wszystko. Wraz z naładowaniem akumulatora, następuje automatyczne zakończenie ładowania, ponadto urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie, chroniące je przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane niewłaściwym podłączeniem do akumulatora. Koszt takiego prostownika to ok. 70 zł i więcej. Można je zakupić w sklepach stacjonarnych oraz online, zajmujących się sprzedażą produktów przeznaczonych do aut np. tutaj: https://smartmoto.pl/pol_m_Warsztat_Akcesoria-rozruchowe-209.html

Prostownik tradycyjny

Ostatni z prostowników, tradycyjny, to urządzenie o dużej mocy, przeznaczone do ładowania różnego rodzaju maszyn i urządzeń np. wózków widłowych oraz aut o napędzie elektrycznym.

Ważne parametry!

Oprócz typu prostownika i jego przeznaczenia (rodzaj ładowanego akumulatora), przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na odpowiednie parametry. Będzie tu między innymi chodziło o napięcie wyjściowe, zasilające, ciężar, wymiary, prąd ładowania szczytowy oraz skuteczny. Jeśli już w tym względzie, jesteśmy zorientowani, pytając o poradę sprzedawcę w danym sklepie, można decydować się na zakup.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE