Reklama

Pragma. Sprzęt rehabilitacyjny do mechanoterapii

Opublikowano:
Autor:

Pragma. Sprzęt rehabilitacyjny do mechanoterapii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Mechanoterapia jest zabiegiem stosowanym u osób, które mają problemy z poruszaniem się o własnych siłach, ale też u takich, które chcą wzmocnić swoje mięśnie oraz siłę. Przy pomocy mechanoterapii pracuje się nad rehabilitacją ruchową, aby pacjent mógł w zadowalającym czasie powrócić do pełnej dyspozycji fizycznej. W takim zakresie przyda mu się z pewnością specjalne urządzenie do mechanoterapii Pragma.

Kiedy stosuje się urządzenie?

Sprzęt rehabilitacyjny powinien być stosowany we wszystkich przypadkach, w których:

       koryguje się wadę postawy,

       wykonuje się czynności związane z rehabilitacją ruchową,

       pracuje się nad rekreacją ruchową.

Z pomocą takiego urządzenia można oddziaływać praktycznie na cały narząd ruchu. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa to na szybsze wyniki rehabilitacji, która powinna zakończyć się po myśli pacjentów. Pragma to sprzęt rehabilitacyjny, który będzie zamontowany na ścianie, a więc w żaden sposób nie będzie ograniczać ruchów w pomieszczeniach, w których się znajdzie. Jest bezpiecznym urządzeniem, wpływa na kształtowanie wielu części ciała. Mechanoterapia pozytywnie wpływa na koordynację ruchową człowieka, ale też wymusza bierne ruchy stawów w kończynach.

Specjalne gumy tubingowe

Najważniejszym elementem urządzenia są tzw. gumy tubingowe. To dzięki nim można sukcesywnie prowadzić rehabilitację lub też pracować nad tym, aby ludzie mogli lepiej panować nad swoimi mięśniami i wykorzystywać ich moc do maksimum, np. w sporcie. Gumy tubingowe są bardzo sztywne, ale zarazem elastyczne. Nie narażają pacjentów na krzywdę. Mogą być one w miarę możliwości wydłużane, ponadto wykorzystując je w sprzęcie rehabilitacyjnym można realizować wiele ćwiczeń oporowych. W ten sposób rozwija się głównie swoje umiejętności motoryczne, pracuje się nad siłą i dynamiką, które w rehabilitacji są bardzo ważnymi elementami, kształtującymi również charakter osoby rehabilitowanej. Dzięki takiemu sprzętowi będzie się bardziej gibkim oraz wytrzymałym. Sprzęt rehabilitacyjny do mechanoterapii można nabyć w sklepie Ronomed – ronomed.com.pl/sprzet-rehabilitacyjny.

Nieograniczona ilość czynności terapeutycznych

Sprzęt do rehabilitacyji pozwala na wykonywanie nieograniczonej ilości czynności terapeutycznych. To bardzo istotne, ponieważ można go stosować przy wielu schorzeniach, niekoniecznie z tej samej kategorii. Dzięki temu rehabilitanci dostosowują sprzęt rehabilitacyjny do wymagań pacjentów, tak aby móc im jak najbardziej pomóc. Urządzenie wspomaga też ciężką pracę terapeuty przy wykonywaniu ćwiczeń biernych z pacjentem. Bierze udział także w procesie pionizacji oraz nauki chodzenia od podstaw, gdy pacjent przebył jakiś bardzo poważny uraz i nie jest w stanie poruszać się na własnych nogach. Zastosowanie mechanoterapii w takich przypadkach ma bardzo duży sens, ponieważ okazuje się to być bardzo pomocną metodą przy różnych dolegliwościach i urazach. Urządzenie Pragma jest odpowiedzialne za to, aby móc bezpiecznie wykonywać szereg ćwiczeń z zakresu dynamiki. Umiejętnie popracuje się tym samym nad swoim narządem ruchu i wreszcie będzie można stanąć na własnych nogach i cieszyć się życiem. 

 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE