Reklama

Porównując OC możesz dużo zaoszczędzić - ile dokładnie?

Opublikowano:
Autor:

Porównując OC możesz dużo zaoszczędzić - ile dokładnie?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Z pewnością nie chcesz płacić dużo za OC i jeśli tylko byś mógł, maksymalnie obniżyłbyś jego cenę. Otóż to całkiem możliwe i wcale nie trudne – wystarczy porównać oferty dostępne na rynku. Jak to zrobić i ile dzięki temu możesz zaoszczędzić? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Dlaczego warto porównywać OC

Najważniejszym powodem, dla którego warto i należy porównywać ceny ubezpieczenia OC, jest fakt, że zawsze ma ono identyczne warunki. Ponieważ zakres tej polisy określa ustawa, towarzystwa ubezpieczeniowe muszą ją sprzedawać w takiej samej wersji. Nie ma znaczenia, w jakiej firmy wykupi się OC – liczy się tylko to, żeby było ono ważne. Jak wiadomo, jest ono obowiązkowe, dobrowolne jest natomiast autocasco, czyli ubezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Mimo to ceny polisy OC są różne w zależności od towarzystwa, przez co skorzystanie z pierwszej lepszej oferty i nieporównanie jej z innymi wiąże się z ryzykiem przepłacenia. Żeby mieć pewność, że kupuje się najtańsze ubezpieczenie, trzeba sprawdzić wszystkie oferty dostępne na rynku. Jak to zrobić?

Jak porównywać

Porównanie ubezpieczeń OC nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Jeśli dobrze odnajdujesz się w Internecie i najnowsze technologie nie sprawiają Ci trudności, najtańszą ofertę znajdziesz za pośrednictwem darmowych porównywarek i kalkulatorów ubezpieczeniowych. Porównywarka ubezpieczeń samochodowych kalkulator-oc-ac.auto.pl sprawdzi kilkanaście towarzystw w poszukiwaniu najtańszej polisy, która zostanie dobrana indywidualnie w oparciu o podane dane dotyczące ubezpieczanego samochodu i właściciela. Korzystając z porównywarlki online, możesz siedzieć wygodnie w fotelu prze ekranem komputera lub urządzenia mobilnego i wszystko załatwić bez wychodzenia z domu, włącznie z kupnem polisy.

Nieco zachodu wymaga zaś porównanie OC u agenta ubezpieczeniowego, ponieważ po prostu trzeba się z nim spotkać i poświęcić czas na dojazd lub dojście do jego biura bądź na miejsce spotkania. W zamian nie trzeba samemu wpisywać wszystkich danych i wyszukiwać najlepszej oferty, bo zrobi to agent. Oba sposoby porównywania – zarówno przez Internet, jak i u agenta – są skuteczne i zdecydowanie warto z nich korzystać.

Ile zaoszczędzisz

Różnice w cenie OC dla tego samego kierowcy pomiędzy poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi mogą być nawet kilkukrotne. To znaczy, że jeśli w jednej firmie zapłacisz za obowiązkową polisę 500 zł, w innej, która może mieć biuro nawet tuż za rogiem, będzie trzeba wyłożyć 1500 zł. Jak widać, porównywanie ofert OC bez wątpienia się opłaca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE