reklama

Ogród zimowy-dlaczego warto w niego zainwestować?

Opublikowano:
Autor:

Ogród zimowy-dlaczego warto w niego zainwestować? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PromowaneOgród zimowy - dlaczego warto w niego zainwestować? Ogród zimowy to marzenie niejednego z nas. Aby przejść ze strefy marzeń do realizacji, wystarczy nam dobry powód. Ten artykuł dostarczy ich kilka.

Natura w domu

Jesienią spadające liście z drzew, kolory ziemi we wszystkich odcieniach i konstelacjach – takich, które tylko przyroda może wyczarować. Zielenie, brązy, żółcie są budulcem pejzażu za oknem. Zimą, gdy płatki śniegu miękko spadają na ziemię, pokrywając białą powłoką wszystko co napotkają na swojej drodze, miło jest się zaszyć w domu i z kubkiem gorącej herbaty z cynamonem i obserwować jak świat przyjmuje ten puszysty ciężar. Właśnie do takich scenariuszy stworzone są ogrody zimowe.

Ogród zimowy stanowi przedłużenie budynku. Strefę przejścia do zaczarowanego świata przyrody. Własnoręcznie stworzony mikroświat na wyciągnięcie ręki. To sposób na komfortowy odpoczynek w ogrodzie, który znajduje się w Twoim… domu. Dlaczego warto w niego zainwestować?

Ogród zimowy– podstawowe informacje

Rozmiar ogrodu zimowego zależy od naszej wizji. Im mniejszy, tym łatwiej go ogrzać. Szczególnie jeśli ma pełnić przede wszystkim funkcję rekreacyjną, wtedy musimy zadbać o właściwą izolację cieplną. Jeśli nasza wizja obejmuje stworzenie w nim małej oranżerii, z różnymi rodzajami roślin, wówczas trzeba będzie dopasować temperaturę w pomieszczeniu to preferencji kwiatów. Najlepiej na etapie planowania budowy ogrodu zimowego ustalić do jakich celów ma nam służyć. Wówczas będziemy mogli przystosować nasze oczekiwania do rzeczywistych warunków, które muszą spełniać. Budując nasz ogród od strony południowej fundujemy tej części budynku słońce, tak pożądane zimą. Latem jednak może się okazać, że potrzebujemy rolet, które ograniczą nadmiar promieni słonecznych. Dlatego już w początkowej fazie budowy należy przemyśleć wszystkie plusy i minusy obydwu opcji.

Mikroklimat

Ogrody najczęściej są płynnym powiększeniem metrażu mieszkania. Wówczas przybierają kształt przeszkolonej oranżerii z widokiem na ogród. Mogą być połączone z budynkiem, lub niezależnie od niego.

Ogrody nieogrzewane stanowią dobudówkę do budynku mieszkalnego, ale nie są  z nim bezpośrednio połączone. Nie generują dodatkowych kosztów, a jednocześnie mogą przyczynić się do ich obniżenia – chronią przed dostawaniem się zimna do wnętrza budynku.

Klimat jaki panuje w oranżerii powinien być dostosowany do roślin, które tam hodujemy. Możemy zgromadzić okazy, które kiepsko znoszą zimne powietrze. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich widokiem przez cały rok. Efektownie wyglądają pnące się po suficie rośliny, stwarzając iluzję prawdziwej dżungli.

Strefa relaksu

Ogród zimowy może stanowić dla nas odskocznie od codziennych obowiązków. Rytuał podlewania roślin, pielęgnacji, sadzenia – wszystkie te elementy wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Aby móc przyjemnie spędzić czas wśród zieleni, warto zainwestować w wyposażenie, które pozwoli nam na relaks i odprężenie z kubkiem aromatycznej kawy i książką w ręku. Wszak zimowy ogród do tego ma służyć – praktycznie uprzyjemniać nam czas. Szczególnie jeśli cenimy aktywny odpoczynek.

Ogród zimowy może też pełnić funkcję pokoju dziennego, czy jadalni. Wiele zależy od tego na jakie ogrzewanie się zdecydujemy i czy jest integralna częścią domu. Warto więc przemyśleć do jakich celów będzie nam służyć. Wówczas nie narazimy się na niepotrzebne koszty w przyszłości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ogrodach zimowych? Zapraszamy na stronę Winter-Gardens.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE