Reklama

Nowy, zielony Mielec! – W Kronospanie idzie nowe

Opublikowano:
Autor:

Nowy, zielony Mielec! – W Kronospanie idzie nowe - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Kronospan zmienia się i uczy. Głosy mieszkańców wskazują firmie, który kierunek warto obrać. Już w zeszłym tygodniu rozmowa z Panią Dagmarą Mach – Dyrektorem ds. Sprzedaży mieleckiego potentata – wskazała kierunki działań. Teraz firma zdradza szczegóły kolejnych, konkretnych rozwiązań. Dbałość o środowisko jest tutaj widocznym priorytetem. Jak pokazuje skala działań, to nie tylko deklaracje, a kompleksowa strategia.

Nowy, Zielony Mielec
Mielec zasługuje na program szerokiego wsparcia ekologicznych inicjatyw, w którym to mielczanie zgłaszają swoje propozycje, dotyczące działań, poprawiających stan środowiska w Mielcu. Chcąc realnie poprawić jakość powietrza w naszym mieście – potrzeba szerokich, strategicznych aktywności i zaangażowania całej społeczności. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest program Nowy, Zielony Mielec. W pierwszym etapie programu Mieszkańcy Mielca będą zgłaszali pomysły na inwestycje proekologiczne, które mógłby sfinansować Kronospan. W drugiej fazie, komisja konkursowa dokona wyboru 5. projektów, spośród przesłanych zgłoszeń. W końcowym etapie członkowie naszej miejskiej społeczności będą mogli w drodze głosowania wybrać 2 propozycje. Taka formuła pozwoli przekuć społeczne zaangażowanie w realne działania. Konkretne i przejrzyste reguły sprawią, że wspólnie uczynimy Mielec bardziej przyjaznym i bezpiecznym dla naszych bliskich.

Program Dobre powietrze
Kronospan inwestuje także w rozwiązania, które pozwolą monitorować stan powietrza, czego najlepszym przykładem jest program monitoringu środowiska w Mielcu Dobre Powietrze. Inicjatywa zakłada inwestycje firmy w czujniki i stacje pomiarowe, badające skutecznie jakość tego, czym oddychamy w mieście. Przedsiębiorstwo wdraża to rozwiązanie, żeby wprowadzić do dyskusji, dotyczących środowiska w Mielcu, więcej danych i faktów, gdyż tylko na ich podstawie możliwy jest rozwój w dziedzinie ekologii i edukacji proekologicznej oraz wypracowywanie nowych rozwiązań.

Rewitalizacja 
Firma wskazuje, że Mielec potrzebuje również rewitalizacji terenów zielonych. Kronospan zainwestuje w odnowę, budowę lub rozbudowę placów zabaw, ale także w sadzenie drzew. Duże i zdrowe tereny zielone stanowią naturalny filtr powietrza, który odczuwalnie polepszy jakość powietrza w Mielcu.

EDUKrono
Kronospan, za pomocą swoich inżynierów, ekspertów i specjalistów zorganizuje innowacyjne zajęcia dydaktyczne (m.in. w formule doświadczeń) z chemii, biologii i ochrony środowiska. Lekcje będą dedykowane dla dzieci, uczących się w szkołach w Mielcu i jego okolicach. Rozważane jest również powołanie klas dedykowanych w technikach, które poparte specjalnym programem stypendialnym, zagwarantują stały dostęp do fachowców. W ramach programu powołana zostanie również Politechnika Dziecięca, która zaktywizuje dzieci w weekendy, ferie i wakacje za pomocą warsztatów popularnonaukowych.

Akademia klasy ECO
Kronospan zainwestuje także w program stypendialny dla dzieci mieszkańców Mielca. Firma przewiduje program wsparcia dla dzieci najbardziej potrzebujących, mający na celu inwestowanie w zdolne pociechy, mogące w przyszłości zostać inżynierami przemysłowymi, potrzebnymi firmie lub inżynierami ochrony środowiska, którzy są potrzebni naszemu regionowi. Program ma za zadanie realne wsparcie w przygotowaniu wyprawek, dodatkowych kursów i zajęć, wzmagających wiedzę, umiejętności i kompetencje młodych prymusów.

Wszystkie powyższe działania pokazują, że Kronospan zmienia się, jest aktywny, inwestuje w nowe rozwiązania. Warto podkreślić, że dobro zakładu jest również dobrem mieszkańców. Efekty tych zmian będą szybko odczuwalne. 

Ilość nieporozumień, jakie narosły wokół stanu powietrza w Mielcu jest bardzo duża. Dlatego też firma zapowiedziała już program konsultacji społecznych, na które zaprasza wszystkich mielczan. Przedsiębiorstwo chce poznać bliżej potrzeby mieszkańców Mielca i wspólnie ustalić, które obszary życia naszego miasta mogą być aktywnie wspierane przez mieleckie przedsiębiorstwo. 

Działania przedsiębiorstwa są nową jakością w relacjach z miastem. Wdrażane przyjazne, ekologiczne rozwiązania sprzyjają mieszkańcom Mielca. Pierwsze efekty są już widoczne. Od 28.05.2018 r. testowany jest najnowocześniejszy w Europie filtr oczyszczający powietrze, który o 90% ogranicza emisję zanieczyszczeń. Inwestycja w innowacyjną technologię jest wyrazem troski o Mielec i jego środowisko naturalne – Kronospan nie poprzestaje na tym. Jak widać - podejmuje kolejne, realne działania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE