Reklama

Nowy Rok - nowa praca

Opublikowano:
Autor:

Nowy Rok - nowa praca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Nowy rok to okazja, by podsumować minione miesiące i zaplanować kolejne działania. To dobry moment na wprowadzanie zmian nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym. Przełom roku sprzyja optymistycznemu patrzeniu w przyszłość i robieniu ambitnych planów. Wiele osób noworocznym postanowieniom przypisuje wyjątkową moc i nie wierzą, że ich realizacja może zakończyć się fiaskiem. A to bardzo często dodaje skrzydeł i energii do działania. Warto ją wykorzystać, by zmienić pracę na lepszą.

Obierz konkretny cel możliwy do osiągnięcia

Przeglądając oferty pracy dostępne np. w serwisie internetowym Pracuj.pl skupiaj się na ogłoszeniach dotyczących posiadanych przez Ciebie kwalifikacji i kompetencji. Praca nie związana z dotychczasowym doświadczeniem zawodowym i rozmijająca się z umiejętnościami daje Ci niewielkie szanse na jej zdobycie i nie pomoże tu magia noworocznych postanowień.

Szukaj ogłoszeń i ofert odpowiadających nie tylko własnym aspiracjom, ale też cechom, jakie posiadasz. Pamiętaj, że pracodawca już w pierwszym etapie rekrutacji odrzuci kandydatów, którzy nie spełniają postawionych wymogów. Natomiast to, co napiszesz w swoim CV i Liście Motywacyjnym zostanie zweryfikowane np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Cele zaplanowane do osiągnięcia, muszą być konkretnie określone. Przechodząc na dietę wiemy, ile kilogramów chcemy zrzucić, a zwiększając intensywność treningów mamy przed sobą wyniki, które chcemy w niedalekiej przyszłości uzyskać. Podobnie jest w przypadku pracy. Nie wystarczy, że postanowisz ją zmienić. Musisz wiedzieć, czym chcesz zająć się w nowej firmie i z jakim stanowiskiem wiążesz swoją karierę zawodową.

 

Bądź wytrwały w poszukiwaniach nowej pracy

Aktualnej pracy z reguły nie zamienia się na jakąkolwiek. Motywacją jest np. wyższe wynagrodzenie, awans zawodowy lub chęć zdobycia nowych doświadczeń. Miej na uwadze, że znalezienie zatrudnienia odpowiadającego Twoim oczekiwaniom może przedłużyć się w czasie. Nastaw się więc na systematycznie przeglądanie ogłoszeń i skorzystaj z pomocy bliskich. Rozmawiaj z nimi o swoich planach. Być może w ich otoczeniu pojawi się praca, która zainteresuje Cię na tyle, by przyjąć ofertę. Pamiętaj, że noworoczne postanowienia nie realizują się same. Im bardziej ambitne plany chce się zrealizować, tym większy wysiłek trzeba włożyć w osiągnięcie celu. Nowa praca sama przychodzi do pracownika w sporadycznych przypadkach. Zdecydowanie częściej trzeba znaleźć ją samemu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE