Reklama

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC? - Zdjęcie główne

foto Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Ubezpieczenie OC powinien posiadać każdy kierowca. Jego wykupienie jest w Polsce obowiązkowe, a kary za brak ważnej polisy są dotkliwe i sięgają nawet kilku tysięcy złotych za kilkanaście dni opóźnienia. Kierowcy jednocześnie mają prawo samodzielnie zadecydować, w jakiej firmie wykupią ubezpieczenie i ile za nie zapłacą. Jak wybrać ubezpieczenie OC dla kierowcy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

1. Standardy obsługi szkód

2. Renoma firmy ubezpieczeniowej

3. Porównanie ofert OC

Wykupienie polisy OC dla kierowcy wydaje się proste, jednak wielu zmotoryzowanych ma z nim spory problem. Liczne oferty ubezpieczeń utrudniają znalezienie wśród nich jednej, najciekawszej, a warunki cenowe oferowane przez kolejne firmy drastycznie się od siebie różnią. Czym powinni kierować się właściciele samochodów przy wyborze OC? Czy powinni zwracać uwagę wyłącznie na cenę, czy też na inne czynniki?

Standardy obsługi szkód

Przed zakupem konkretnego ubezpieczenie OC powinno się przyjrzeć warunkom obsługi szkody w różnych ubezpieczalniach. Niektóre towarzystwa proponują wyłącznie tradycyjną formę obsługi roszczeń, co oznacza, że konieczne jest osobiste stawienie się w placówce firmy. W innych ubezpieczalniach możliwe jest zgłoszenie szkody telefonicznie lub online, co przyśpiesza procedurę i ułatwia złożenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Istotną kwestią jest też okres oczekiwania na rozpatrzenie zgłoszenia. Niektóre firmy mają na to 30 dni, inne już po kilku dniach przedstawiają wysokość odszkodowania i przechodzą do likwidacji szkody.

Standardy obsługi dotyczą również wariantów likwidacji szkody. Wariant warsztatowy i kosztorysowy są odpowiednie dla odrębnych grup klientów, dlatego warto przyjrzeć się tej kwestii. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy wybiera się OC wraz Autocasco. 

Więcej dowiesz się na https://www.ocsamochodu.pl/

Renoma firmy ubezpieczeniowej

Firma ubezpieczeniowa podobnie jak inne przedsiębiorstwa może cieszyć się różną opinią klientów. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe są oceniane dobrze, inne - są odradzane przez dotychczasowych klientów. Zapoznanie się z opiniami na temat ubezpieczalni jest ważne, jednak powinno się zachować obiektywizm. Często niepochlebne oceny pojawiają się od klientów, którzy nie doczytali do końca umowy lub liczyli na wypłatę znacznie wyższego odszkodowania niż otrzymali. Pozytywne opinie z nowych kont są natomiast mało wiarygodne, gdyż często pojawiają się na zlecenie. Są to więc opłacone pochlebne komentarze, które nijak mają się do rzeczywistości. 

W kwestii renomy towarzystwa ubezpieczeniowego warto zdać się na zdanie zaufanych znajomych i opinie pochodzące ze sprawdzonych portali, gdzie wymagana jest rejestracja użytkowników i ich późniejsza weryfikacja. Dzięki temu nie weźmie się pod uwagę komentarzy wystawionych przez nieuczciwą konkurencję. 

Porównanie ofert OC

Podczas wybierania ubezpieczenia OC warto porównać wysokość składki w wybranych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dzięki temu uniknie się przepłacania za polisę, której zakres ochrony jest taki sam w każdej firmie. Po ustaleniu, których towarzystw zamierza się unikać ze względu na nieodpowiednie standardy obsługi i renomę, warto kierować się kosztami. Oszczędności na składce sięgają bowiem 30-40% - jest to suma niebagatelna dla większości kierowców.

Ranking ubezpieczeń oc na ocsamochodu.pl pomoże szybko i sprawnie porównać interesujące oferty, co ułatwi wybranie spośród nich polisy już w kilka minut. Zestawienie jest przejrzyste, dlatego najważniejsze informacje znajdzie się w nim o wiele szybciej niż gdy będzie się przeglądać OWU na stronach internetowch kolejnych firm. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE