Reklama

Monitoring pojazdów – śledzenie floty samochodów

Opublikowano:
Autor:

Monitoring pojazdów – śledzenie floty samochodów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Jako osobie bezpośrednio związanej z transportem z pewnością obiło się o uszy hasło Vehicle Tracking. Niektórym wydaje się, że jest to tylko narzędzie do znajdywania najkrótszej i najbardziej ekonomicznej drogi do celu. Ale to także możliwość prześledzenia poczynań osoby aktualnie prowadzącej auto czy późniejsze odtworzenie całej trasy, co przynosi firmom transportowym wiele korzyści. W czym jeszcze technologia tego typu może pomóc?

Pod czujnym okiem GPS

Na drodze najważniejsze jest bezpieczeństwo. System umożliwiający ustalenie w dowolnym momencie położenia należącego do firmy samochodu pozwala łatwo zapanować nad działaniami pracownika. Jeśli zacznie się on podejrzanie zachowywać, zboczy z trasy lub wykona niepokojące manewry, w mgnieniu oka sprawę w swoje ręce wezmą osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w firmie i podejmą odpowiednie kroki prowadzące do całkowitego wyeliminowania stwarzającego niebezpieczeństwo na drodze kierowcy z ruchu drogowego. System, o którym mowa, posiada wbudowaną funkcję GeoFencing, która natychmiast informuje osoby czuwające nad logistyczną stroną transportu, że należący do firmy pojazd opuścił trasę, jaka została wcześniej ustalona. Ale Tracking GPS (oferowany przez firmy takie jak Vision Track) to nie tylko bądź co bądź możliwość nieustannego śledzenia działań pracownika w kontekście chęci przyłapania go na gorącym uczynku. Przede wszystkim jest to analiza ruchu pojazdów, celem skoordynowania działań i zaplanowania ich w logiczny z punktu widzenia ekspertów od logistyki sposób.

Więcej o tym rozwiązaniu na stronie https://www.visiontrack.com/vehicle-tracking-systems/.

 

Dla kogo tracking?

System tracking GPS został stworzony z myślą o firmach transportowych, dla których na pierwszym miejscu stoi bezpieczeństwo. Nie jest łatwe sprawować kontrolę nad kilkunastoma czy kilkudziesięcioma samochodami znajdującymi się w ruchu, oddalonymi o setki kilometrów od bazy. Z tego właśnie powodu powstają różnorodne narzędzia i procedury takie jak ta, które pozwalają czuwać nad bezpieczeństwem zatrudnionych osób i dysponowanym przez nich mieniem. Warto też zwrócić uwagę, że tracking GPS pozwala mieć pełen wgląd w działalność pracownika. W ten sposób można bardzo łatwo wychwycić, gdy któryś kierowca będzie nieuczciwy wobec swojej firmy, ale też zauważyć, gdy pracownik będzie pozytywnie wyróżniać się na tle całej załogi. Nie trzeba też chyba wspominać, że osoba mająca z tyłu głowy, że jej działania są pod stałą kontrolą szefa, pracuje efektywniej i co najważniejsze ostrożniej, co na drodze jest niezwykle istotne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE