Reklama

Laptopy poleasingowe – ważne parametry

Opublikowano:
Autor:

Laptopy poleasingowe – ważne parametry - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Odkąd rozpoczęła się odsprzedaż laptopów użytkowanych przez firmy rozpoczęły się również rozważania na temat zalet i wad takiego rozwiązania. Na taki zakup decydują się przede wszystkim osoby prywatne. Przed zakupem takiego sprzętu powinny się one zapoznać się z kilkoma ważnymi aspektami.

Laptopy poleasingowe – skąd pochodzą

Laptopy poleasingowe pochodzą od firm, które zamiast kupować sprzęt dla swoich pracowników po prostu je wynajmują. Takie rozwiązania znane z wynajmu samochodów dobrze przełożyły się również na mniejsze sprzęty. Przedsiębiorstwa dzięki temu nie muszą od razu wydawać sporej sumy. Zostaje ona rozłożona na przystępne raty. Po zakończonym okresie leasingu lub po zużyciu się wynajmowanego sprzętu można go po prostu zwrócić. Zaoszczędza to firmą problemu dotyczącego utylizacji tych produktów. Kolejno takie laptopy zostają odsprzedane punktom zajmującym się ich odświeżeniem. Właśnie z takiego miejsca osoba prywatna zyskuje możliwość nabycia laptopa poleasingowego.

Laptopy poleasingowe – największe zalety

Zalet takiego zakupu jest całkiem sporo. Na początek wysuwa się cena jaką przyjdzie zapłacić nam za taki produkt. Tutaj możemy być pewni, że będzie ona sporo niższa niż zakupu nowego produktu o zbliżonych parametrach. Za przeznaczone na ten wydatek pieniądze otrzymamy starszy, ale bardzo dobrze wyposażony model. Wszystko przez to, i tu druga zaleta takiego rozwiązania, że laptopy poleasingowe pochodzą najczęściej ze znacznie wyższej półki niż te które wybierają konsumenci indywidualni. Laptopy te są z tak zwanej klasy biznes. Charakteryzuje się ona trwalszymi materiałami stosowanymi choćby do stworzenia obudowy, jak i lepszą jakością składania. Następne co bardzo istotne takie komputery pracują na bardzo funkcjonalnych oprogramowaniach, a nie na tym co jest aktualnie modne. Tego typu sprzęty bardzo często zostają również wyposażone w dodatkowe funkcje zabezpieczeń. Będą one bardzo przydatne, gdy chcemy zakodować dostęp do swoich danych lub ochronić nasz komputer przed nieproszonymi osobami.

Kupno laptopa poleasingowego – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważne jest to, by przed zakupem konkretnego modelu zapoznać się z kilkoma aspektami. Po pierwsze to jak laptop prezentuje się technicznie. Ważne jest oprogramowanie z licencją oraz z jaką wersją językową mamy do czynienia. Następnie sprawdźmy dokładną specyfikację sprzętu. Będziemy mogli wówczas oszacować ile zaoszczędzimy na takim zakupie względem podobnego nowego modelu o takich samych (lub bardzo zbliżonych) parametrach. Między innymi zapoznajmy się również z data produkcji laptopa. Następnie w grę wchodzi wygląd zewnętrzny produktu. Tu bardzo ważna jest możliwość odbioru osobistego danego sprzętu. Sami będziemy mogli wówczas ocenić, czy laptop nie ma żadnych pęknięć, czy mocniejszych zarysowań, które mogłyby nam przeszkadzać. Koniecznie należy również sprawdzić jaką gwarancję i możliwość serwisu daje nam sprzedawca. Oczywiście czym dłuższy okres gwarancji tym lepiej dla nas. Znaczy to, że nie zostaniemy sami w razie potrzeby naprawy laptopa.

Laptopy poleasingowe – gdzie szukać?

Sprzedażą tego typu produktów zajmuje się naprawdę dużo firm. Mają one najczęściej w swojej ofercie nie tylko laptopy poleasingowe, ale również nowe, czy nowe powystawowe. Właśnie w takie miejsca warto udać się w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Sprawdź na tej stronie co oferuje ta firma i porównaj z innymi ofertami dostępnymi na rynku. Wiele takich punktów oferuje sprzedaż wysyłkową. Pamiętaj jednak że wiąże się ona z pewnym ryzykiem, np. uszkodzenia sprzętu przez kuriera. Dlatego też zawsze zachowaj jak największą ostrożność i zapoznaj się z możliwościami zwrotu, czy reklamacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE